محسن رضايي: فرمول بسيج بايد در اقتصاد و فرهنگ بازتوليد شود

زنجان - ايرنا - دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: فرمول بسيج بايد در اقتصاد و فرهنگ كشور باز توليد شود و اين فرمول ها را در كنار رهبر بسيجي سرافراز ايران اسلامي در همه زمينه ها پياده كنيم.

به گزارش ايرنا، محسن رضايي در همايش شكوه پايداري بسيجيان زنجاني طي سخناني پيش از خطبه هاي نماز جمعه زنجان، ضمن تبريك هفته بسيج افزود: بسيج، اخلاص، صداقت، فداكاري بزرگ براي ملت، انقلاب و تصميم بزرگ، شوق ديدار با محبوب، عبور از سختي ها و غلبه بر ترديد است.
وي بسيج را درخت تناوري عنوان كرد كه ريشه در زمين دوانده و چشمه جوشاني كه ارزش هاي الهي است كه وحدت و برادري را در كشور متبلور كرده و گسترش داده است.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ايمان و عمل صالح با وجود بسيج در بين جوانان گسترش يافت و به بركت اين نهاد، شهادت طلبي به عنوان آرمان ها و ارزش هاي جامعه نهادينه شد.
رضايي با بيان اينكه بسيج بازتاب و انعكاس نورالهي ولايت در قلب ملت ايران بوده است، اظهاركرد: بسيج تبلور خشم انقلابي ملت سرافراز ايران در برابر استكبار و مخالفان قرآن و اسلام بوده است.
وي با تاكيد بر اينكه درخت تناور بسيج مظهر ارزش هاي الهي بوده و از نور ايمان و اسلام در قلب ملت ايران جوشيده و شكل گرفته است، افزود: مشت آهنين بسيج ، در آزاد سازي استان هاي ايران در هشت سال جنگ تحميلي و اينك در زينبيه، دمشق، عراق، موصل، حلب و لبنان نمايان است.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بسيج، دشمنان داخلي و خارجي دارد كه درصدد هستند تا با القائات دروغين مردم را در مقابل بسيج قرار دهند و با نفوذ در آن قصد سوء استفاده دارند.
رضايي ادامه داد: كساني كه بابيداري ملت ايران مخالف هستند، دشمنان بسيج محسوب مي شوند.
وي اظهاركرد: بسيج با استكبار، ظالمان، متجاوزان و هواداران آنان دشمن بوده و افتخار مي كند با كساني كه به آمريكا و اسرائيل براي حمله به بحرين، سوريه و عراق كمك مي كنند، دشمن است.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بسيج از ابتداي تولد تاكنون راه مبارزه با استكبار را ادامه داده و امروزه با جبهه گسترده اي از داخل و خارج روبروست.
رضايي تاكيد كرد: تحريم اقتصادي دشمن، عليه انقلاب و ارزش هايي است كه بسيج از درون آن بوجود آمده و اين تحريم در زمان دولت هاي آينده و گذشته وجود داشته است.
وي تاكيد كرد: تلاش استكبار و مخالفان انقلاب قطع و تضعيف ارتباط ولايت و رهبري با مردم است تا نور الهي بر ملت ايران و بسيج برنتابد و بتوانند در كشور نفوذ كنند.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: دشمن از طرفي در تلاش براي قطع ارتباط و الفت بين مردم و بسيج است و تحريم هاي اقتصادي عليه ايران در خصوص نبرد بر سر ارزش هاست.
رضايي افزود: دشمنان ادعا دارند تا زمانيكه كه ارزش هاي انقلاب، ولايت و بسيج باشد مزاحم دارند و نمي توانند در منطقه نفوذي داشته باشند و امروزه نيز با توطئه جديد تكفيري و وهابيت و تحريم اقتصادي در صدد سياه نشان دادن انقلاب و تبليغ عليه بسيج هستند.
وي با بيان اينكه در زمان كنوني بسيج صدها تيپ و لشكر دارد و يادآورشد: دشمنان درصدد بودند تا با جنگ، ايران اسلامي را شكست دهند در حالي كه با جنگ تحميلي قدرت ايران روز به روز گسترش يافت.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: امروزه جنگ اقتصادي و فرهنگي روبروي ما قرار دارد و بايد دولتمردان، بسيجيان، علما، روحانيون و همه اقشار مختلف و دلسوز ايران اسلامي در اين جبهه جديد عقب ماندگي ها و برتري ها را شناسايي كرده و نقشه راه درستي را ترسيم كنند.
رضايي ادامه داد: نقشه راهي در خصوص درآمدازيي و شغل ارائه شود چرا كه تجريه نشان داده اين مساله شدني است.
وي با بيان اينكه در حال حاضر بيكاري و تورم وجود دارد، اظهاركرد: بايد براي ايجاد اشتغال و افزايش تجهيزات نظامي و ديگر موارد فرمول هاي بسيج را بكار بگيريم.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اولين قدم براي موفقيت در اين زمينه ها كنار گذاشتن شك و ترديد است چرا كه با اين مقوله امكان اداره كشور وجود ندارد و منتظر آمريكا ماندن ترديد بزرگي است كه مانع توانايي هاي داخلي مي شود.
رضايي با بيان اينكه عده اي دچار ترديد هستند، اظهار كرد: از همه مسئولان مي خواهيم ترديد را كنار گذاشته و راه امام كه پشت سر مقام معظم رهبري است را ادامه دهند.
وي افزود: خسته شدن عده اي نيز همچون ترديد مانع پيشرفت و موفقيت است و پيشرفت نيازمند روحيه انقلابي است چرا كه ما به دنبال ايران اسلامي بزرگ و تمدن ساز هستيم و درصدد هستيم عقب ماندگي هاي علمي، تمدن و فرهنگ را جبران كنيم و در اين خصوص راه طولاني در پيش داريم.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: كشور بايد در همه ابعاد شتاب بگيرد ، ارزش هاي الهي بايد در اقتصاد و فرهنگ بازتوليد و موانع پيش رو برداشته شود.
رضايي تاكيد كرد: تلاش، نوآوري و خلاقيت هاي خود جوش و موج ارزش هاي الهي در كشور تقويت شود چرا كه همه اين مواد محقق شدني است و در زمان حاضر نيازمند جواناني هستيم كه با روحيه انقلابي همچون دوران انقلاب و هشت سال جنگ تحميلي به صورت ميليوني در كار و توليد و ايجاد شغل تلاش كنند.
وي با بيان اينكه لباس رزم به تن كنيم، افزود: هفته بسيج هفته سلاح قلم، فكر و نوآوري، اتحاد و انسجام است.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: علما و جوانان اقدام كنند و ايران تبديل به اقتصاد پيشرفته و تمدن بزرگ فرهنگي دنيا شود.
رضايي ابراز اميدواري كرد در سايه عنايت ولي عصر(عج) كه بسيجيان پرچمدار آن در جهان هستند از وجود مقام معظم رهبري براي گسترش بركات بسيج در دنيا استفاده كنيم.
7325/6085
خبرنگار: حديث ابوالحسني: انتشار دهنده: رويا رفيعي