داعش از پهپاد علیه نیروهای عراقی در موصل استفاده می كند

تهران- ایرنا- ارتش عراق روز پنجشنبه اعلام كرد، گروه تروریستی داعش برای حمله به نیروهای عراقی كه در حال پیشروی به سمت موصل پایگاه اصلی این گروه هستند، از هواپیمای بدون سرنشین استفاده می كند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای عراقی با پشتیبانی ائتلاف تحت رهبری آمریكا از 17 اكتبر، عملیات نظامی برای پس گرفتن شهر موصل را آغاز كرده اند. این پیچیده ترین عملیات نظامی در عراق از زمان حمله آمریكا به این كشور در سال 2003 برای سرنگونی صدام حسین است.
نیروهای عراقی از ابتدای ماه جاری میلادی در شرق موصل با داعش می جنگند.
افسران ارتش عراق با نشان دادن چند هواپیمای بدون سرنشین به خبرنگاران گفتند، این هواپیماها شبیه، مدل هایی است كه داعش برای شناسایی برخی اهداف یا حمله به نیروهای عراقی، ساخته است.
ژنرال عبدالوهاب الساعدی از یگان مبارزه با تروریسم ارتش عراق گفت: نیروهای عراقی این هواپیماهای بدون سرنشین را در یكی ازخانه هایی كه به تازگی ارتش آنها را از عناصر داعش پس گرفته پیدا كرده است.
وی افزود: تروریست های داعش از این هواپیماها برای شناسایی و گاهی اوقات نیز با جاسازی مواد منفجره، از آنها برای هدف قرار دادن فرماندهان و یا مراكز نظامی ارتش عراق استفاده می كنند.
با این حال، وی توصیح نداد كه آیا این حملات موفقیت آمیز بوده است یا نه؟.
عملیاتی كه از 17 اكتبر گذشته با هدف آزاد سازی استان نینوا و مركز آن موصل شروع شده، با نفوذ نیروهای امنیتی عراق به بخش هایی از شهر موصل ادامه دارد و نیروهای الحشدالشعبی نیز از محور غربی شهر تلعفر در 50 كیلومتری غرب موصل را به محاصره در آورده اند و راه امدادی و مواصلاتی گروه تروریستی داعش را از موصل به مرزهای سوریه قطع كرده اند.
شبد**1480**9122** مترجم:غلامرضا ر فیع**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

سرخط اخبار جهان