يزد سفيدبخت شد / بارش برف محور يزد به شيراز را بست

يزد - ايرنا - درحالي كه هنوز بيش از سه هفته تا زمستان باقي مانده، بارش نخستين برف فراگير پاييزي در استان كويري يزد، چهره اي زمستاني به اين استان داده است.

استان كويري يزد در سال زراعي گذشته با كمتر از 70 ميليمتر بارندگي رتبه خشك ترين استان كشور را به خود اختصاص داد.
بارش برف پاييزي كه از شامگاه گذشته در مناطق كوهستاني و ييلاقي اين استان آغاز شده بود، امروز فراگير شده به گونه اي كه مركز استان يزد و اكثر شهرستان هاي اين استان رخت سپيد برف بر تن كرده و چهره استان سراسر زمستاني شد.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد از اجراي عمليات راهداري زمستاني و نمك پاشي محورهاي برف گير استان خبرداد.
محسن صادقيان شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: هم اكنون در بخش عمده راه هاي استان، شاهد بارش برف هستيم به همين دليل اكيپ هاي راهداري استان به صورت آماده باش در محورهاي برفگير در حال امدادرساني و و پاكسازي جاده ها از برف پاييزي هستند.
وي تصريح كرد: برف، اكثر مناطق استان را دربرگرفته اما در شهرستان هاي تفت، مهريز، خاتم، اردكان، يزد و بهاباد شاهد بيشترين ميزان بارش ها بوده است.
صادقيان يادآور شد: اين اداره كل با 52 اكيپ و گشت هاي راهداري در 28 راهدارخانه ثابت و سيار، پوشش چهار هزار و 201كيلومتر از راه هاي استان را انجام و به مردم استان و مسافران در مسيرها خدمات رساني مي كند.
فرمانده پليس راه استان يزد نيز از بسته شدن جاده اصلي يزد به شيراز تا اطلاع ثانوني بخاطر بارش شديد برف و يخ زدگي سطح اين محور خبرداد.
سرهنگ احمد مظفري شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ساير محورهاي اصلي استان يزد به استان هاي ديگر باز است و رفت و آمد با كندي و احتياط انجام مي گيرد.
اين مسئول خاطر نشان كرد: هم اكنون تمام جاده هاي استان يزد به مناطق روستايي و بخصوص ييلاقي در دو شهرستان تفت و مهريز به بالا دست و ارتفاعات به دليل بارش برف شديد بسته شده است.
مظفري گفت: هرچند تمام جاده هاي اصلي استان باز است ولي بارش برف و كاهش دما موجب يخ زدگي جاده ها شده و رانندگان بايد با رعايت احتياط تردد كنند.
وي افزود: محور اصلي يزد به شهرستان مهريز بخاطر شيب زياد و بارش شديد برف دچار يخ زدگي شده و تردد در اين محور نيز با دشواري انجام مي شود.
فرمانده پليس راه يزد تصريح كرد: با وجود بارش برف و يخ زدگي سطح محورها در 24 ساعت گذشته در استان يزد، حادثه رانندگي گزارش نشده ولي برخي خودروها به دليل لغزندگي جاده از مسير خارج شده اند كه با امدادرساني مشكل اين گونه خودروها برطرف شده است.
مظفري به رانندگان و شهروندان توصيه كرد از انجام سفرهاي غيرضروري با توجه به وضعيت محورهاي استان خودداري كنند.
بارش برف از بامداد امروز در يزد و برخي مناطق استان همچنان ادامه دارد و ارتفاع برف در برخي از مناطق استان يزد از 10 سانتيمتر بيشتر شده است.
7536/ 60147/ خبرنگار:كاظم سبحان زاده **انتشار: كاظم شاملو*
irnayazdd@

سرخط اخبار استان‌ها