ايفاي نقش رسانه ها در جامعه توام با بينش و آگاهي باشد

ياسوج- ايرنا- مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كهگيلويه و بويراحمد گفت: ايفاي نقش راهبري و روشنگري رسانه ها به عنوان چشمان تيز بين جامعه و واسط بين مردم و حاكميت بايد همواره توام با بينش، دانش و آگاهي باشد.

به گزارش ايرنا، رضا دهباني پور عصر پنجشنبه در ديدار رئيس خبرگزاري جمهوري اسلامي كهگيلويه و بويراحمد اظهار داشت كه رسانه ها مي توانند با نقدهاي سازنده، نرم و اثرگذار و با حفظ حريم ها و حرمت هاي اشخاص، ضعفها و كمبودهاي موجود را در حوزه هاي مختلف به مجموعه مديريتي استان گزارش دهند.
وي تصريح كرد كه البته رسانه هاي جمعي با حفظ خطوط قرمز و مرزهاي قانوني و با رعايت صداقت در انعكاس اخبار و گزارشهاي خود هرگونه ضعف خدمت رساني، دغدغه و مطالبات بحق مردم را نيز به گوش مسئولان برسانند.
دهباني پور يادآور شد كه مديران اجرايي در دستگاه هاي مختلف بايد به اين باور و اعتقاد برسند كه رسانه ها امروزه يكي از ابزارهاي مهم توسعه پايدار در جامعه محسوب مي شوند و از انتقاد سازنده و ارايه راهكار توسط خبرنگاران استقبال كنند.
وي ابراز داشت كه البته برخي افراط و تفريط ها در حوزه هاي مختلف مانع پيشرفت و روند توسعه اي در جامعه و به ويژه اين استان شده است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كهگيلويه وبويراحمد گفت كه وظيفه اصلي رسانه ها علاوه بر ظرفيت سازي و جهت دهي افكار عمومي مي توانند با اعمال شيوه ها و راهبردهاي نوين در زمينه مسايل مديريتي و اجرايي نقش موثر و حتي مستقيمي ايفا كنند.
دهباني پور تاكيد كرد كه رسانه ها به مثابه تيغ دو لبه اي هستند كه هم مي توانند با قلم شورآفرين خود اميد و آگاهي بخشي مردم را بالا ببرند و سبب تحرك، پويايي و شكوفايي جامعه و هم موجب ركود و مانع پيشرفت و توسعه شوند.
وي بر ضرورت ارتباط تنگاتنگ و تعامل مثبت مديران و مسئولان اجرايي اين استان با رسانه ها تاكيد كرد.
دهباني پور توسعه فرهنگي را زيربنا و پيش نياز براي شكوفايي ساير حوزه هاي مختلف اجتماعي، سياسي، اقتصادي و حتي اخلاقي در جامعه دانست و گفت كه دستگاه ها و نهادهاي گوناگوني با مقوله فرهنگ در ارتباط هستند.
رئيس خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) كهگيلويه وبويراحمد نيز گفت: فرهنگ مقوله اي چند وجهي و در عين حال با اهميت و حساس است و متوليان اين حوزه نيز بايد افرادي متعهد، متخصص ، اهل فن و داراي ظرافت كاري باشند.
حسينعلي راشكي اظهار داشت كه رسانه به عنوان يكي از اركان اساسي و حتي از امور زيربنايي در مقوله فرهنگ به ويژه در اين برهه زماني و بستر از روزگار محسوب مي شود.
وي تصريح كرد كه خبرگزاري جمهوري اسلامي به عنوان يك رسانه مادر و در عين حال مورد وثوق و اعتماد مردم، نظام و حاكميت و با قدمتي افزون بر 80 سال كار حرفه اي و اطلاع رساني در عرصه داخلي و بين المللي هم اينك به درختي تنومند با شاخ و برگ هاي گسترده تبديل شده است.
راشكي افزود كه اين رسانه مادر ضمن اينكه بازوي توانمند و قدرتمند رسانه اي نظام و حاكميت بشمار مي رود، انعكاس دهنده دردها، دغدغه ها و مشكلات مردم و جامعه با حفظ اصول و رعايت مصالح و مصلحت هاي موجود است.
وي گفت كه رويكرد اين خبرگزاري در استان كهگيلويه وبويراحمد نيز بر همين مبنا و اصول حرفه اي استوار بوده و ضمن بيان دردها و مشكلات مردم در كنار مجموعه مديريت اجرايي استان آماده انعكاس اقدام ها، خدمات و دستاوردهاي دولت تدبير و اميد در عرصه ها و حوزه هاي مختلف است.
خبرنگار: حميد جهان** انتشار دهنده:سيد ولي موسوي
3016/8005

سرخط اخبار استان‌ها