واژگوني قايق ومفقود شدن شكارچي در تالاب آلاگل گلستان

گرگان – ايرنا – رئيس اداره حفاظت محيط زيست گنبدكاووس با اشاره به واژگوني قايق يكي شكارچيان در تالاب بين المللي آلاگل گنبدكاووس و سقوط وي به داخل آب، گفت: جستجو براي يافتن اين شكارچي پرندگان ادامه دارد.

غلامرضا كريمي شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهارداشت: عمليات جستجو پس از اطلاع از موضوع آغاز و هم اينك يك تيم حرفه اي و مجرب از غواصان استان مازندران و گلستان در حال تجسس براي يافتن وي هستند، اما تاكنون موفق نشده اند.
وي افزود: امروز يكي از كاركنان محيط زيست نيز حين گشت و كنترل در تالاب داخل آب سقوط كرد كه با توجه به اينكه همكاران وي در محل حاضر بودند، او را نجات دادند.
به گزارش ايرنا سه تالاب بين المللي 'آلاگل، آجي گل و آلماگل' در قسمت شمال استان گلستان، نزديك مرز ايران و تركمنستان، به فاصله نزديك به هم دربخش مرزي داشلي برون شهرستان گنبدكاووس واقع شده اند.
آلاگل با دو هزار و 500 هكتار وسعت، آجي گل با 320 هكتار وسعت و تالاب آلماگل با 207 هكتار مساحت در نزديكي هم واقع هستند.
شكارچيان داراي پروانه عادي فقط در روزهاي پنجشنبه و جمعه هر هفته در فصل اعلام شده براي شكار توسط اداره كل حفاظت محيط زيست گلستان، مجاز به شكار در مناطق تعيين شده، هستند.
به گزارش ايرنا، گلستان از معدود تنفس گاه هاي گونه هاي مختلف گياهي و جانوري ايران است، اين استان به عنوان ايراني كوچك از كوه، دريا، جنگل، دشت و بيابان به صورت يكجا برخوردار است و به گفته مسئولان محيط زيست علاوه بر گونه هاي بومي،114 گونه پرنده مهاجر در اين منطقه زمستان گذراني و بعضا زاد آوري مي كنند.
گنبدكاووس با 360 هزار نفر جمعيت درشرق گلستان واقع است، اين استان با كشور تركمنستان ، درياي خزر و استانهاي خراسان شمالي، سمنان و مازندران همسايه مي باشد.
1648
انتشار : پري سالارنيا

سرخط اخبار استان‌ها