48 سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان به مجموعه تشكل های استان كرمان اضافه شد

كرمان - ایرنا - معاون فرهنگی و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان كرمان با بیان اینكه سال گذشته 38 مجوز سازمان مردم نهاد در كرمان صادر شد گفت: تا نیمه اول امسال نیز 10 تشكل حوزه جوانان و در مجموع 48 سازمان مردم نهاد فعال به مجموعه تشكل های استان كرمان اضافه شد.

به گزارش ایرنا روح ‌الله اسدی روز پنجشنبه در نخستین دوره توانمندسازی و نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد جوانان استان كرمان افزود: صدور مجوز 23 تشكل مردم نهاد در دست بررسی است و این تشكل ها تا پایان سال به مجموعه سمن ها اضافه می شوند.
وی تصریح كرد: باید به ازای هر پنج هزار نفر جوان یك سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان داشته باشیم، یعنی 200 تشكل باید در كرمان سازماندهی شود.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان كرمان با بیان اینكه سال 94 كرمان به عنوان الگوی شایسته سایر استان ها معرفی شد گفت: در شهرستان های استان كرمان 565 درصد و در مركز استان 25 درصد رشد داشتیم و از لحاظ مصوبات جوانان از 15 مصوبه در سال 93 به 1100 مصوبه در سال 94 رسیدیم.
وی با اشاره به اینكه اداره كل ورزش و جوانان استان كرمان علاوه بر رشد كمی تشكل ها، به دنبال رشد كیفی نیز می باشد افزود: رشد كیفی مثل ایجاد كارگاه ها و برگزاری دوره ها كه در سه ماه اخیر 32 كارگاه آموزشی به همت تشكل ها در سراسر استان برگزار شد.
اسدی اظهار كرد: پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان جوانان در استان كرمان دو محور مشاركت نهادمند اجتماعی و ستادهای ساماندهی را مبنای كار قرار دادیم.
وی گفت: در مشاركت نهادمند اجتماعی دنبال افزایش مشاركت جوانان به صورت سازمان یافته و مستمر بودیم كه در این حوزه موفق عمل كردیم.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان كرمان افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان نیز در دستور كار قرار گرفته و 21 دستگاه گرد هم آمدند تا امور جوانان را ساماندهی كنند.
وی با بیان اینكه لازم است امور جوانان سازماندهی شود، اضافه كرد: برنامه جامعی برای رفع مشكلات جوانان وجود ندارد و همچنین توسعه پایدار كشور مستلزم توسعه ساختارهای مرتبط با امور جوانان است.
اسدی گفت: باید گفتمان جوانی را در جامعه زنده كنیم و زمانی می توانیم این گفتمان را رواج دهیم كه بتوانیم ساختار خود را احیا كنیم.
وی عنوان كرد: اولین جلسه هم اندیشی و چهارمین جلسه توانمند سازی برگزار شد كه دوره های قبل توانمندسازی در شهرستان بم، شهربابك و زرند برگزار شد.
این آیین با حضور مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، سرپرست اداره كل ورزش و جوانان استان كرمان، دبیران سمن ها، عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر و سایر مسئولان ورزش و جوانان و استانداری در محل هتل آسمان كرمان برگزار شد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
7420/3028

سرخط اخبار استان‌ها