ثبت نام 400 نفر در اولین دوره جشنواره اختراعات كردستان

سنندج-ایرنا- مسئول جشنواره اختراعات و ابتكارات نخبگان كردستان گفت: 400 دانش آموز، دانشجو و استاد دانشگاه در بخش های مختلف این جشنواره ثبت نام كردند.

به گزارش ایرنا، سعید عزتی روز پنجشنبه در همایش دوره خلاقیت و كلاس توجیهی اختراعات و ابتكارات نخبگان در سالن اجتماعات دانشگاه علمی كاربردی قروه افزود: آثار این مبتكران پس از انجام مرحله اولیه داوری، بررسی شده و طرح های برگزیده در اولین دوره از جشنواره حضور خواهند یافت.
وی اضافه كرد: مبتكرانی از 13 استان مختلف كشور برای حضور در این جشنواره آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال كردند.
به گفته وی از استان های كردستان، اصفهان و كرمانشاه بیشترین تعداد شركت كننده در این جشنواره مشاركت كردند.
عزتی با اشاره به برگزاری كلاس خلاقیت جشنواره افزود: با توجه به تصمیم گیری های گذشته توسط كمیته علمی جشنواره و تصویب دبیرخانه دوره خلاقیت ویژه جشنواره به صورت رایگان برگزار شود.
وی شناسایی، انتخاب، تشویق و حمایت از طرح های برگزیده، توسعه تفكر پژوهش و ایجاد انگیزه برای فعالیت های پژوهشی، هدفمند و منسجم برنامه را از اهداف این جشنواره دانست.
مسئول جشنواره اختراعات و ابتكارات نخبگان كردستان با اشاره به دیگر اهداف جشنواره افزود: شناسایی دانشجویان و دانش آموزان و افراد مبتكر و خلاق، ایجاد زمینه مناسب برای حضور در جشنواره ها و نمایشگاه های ملی و بین المللی و ایجاد رقابت سالم مبتنی بر علم جدید روز است.
به گفته وی این جشنواره در سه حوزه دانش آموزان، دانشجویان و آزاد شامل اساتید و عموم مردم در چهار بخش سمینار، ایده ها، اختراعات و طراحی صنعتی است.
امام جمعه قروه نیز در این نشست گفت: انسان ها در 2 جهت منفی و مثبت سیرناپذیر هستند در جنبه مثبت كتاب، علم و تقوا موجب رشد انسان ها می شود.
حجت الاسلام حسن باباییان افزود: انسان در نظام خلقت دارای جایگاه والایی است كه این جایگاه به لحاظ علم، انسان را به سعادت در دنیا و آخرت رهنمود می كند.
وی با اشاره به علل سعادتمند نشدن برخی از عالمان اظهار كرد: این افراد از روی ظاهر عالم شدند و علم شان به ضرر،عدم رفاه و آسایش برای مردم است و انسان ها از شر و ظلم آن ها در امان نیستند.
وی اضافه كرد: مقصود قرآن از علم و عالم این است كه با جاهل برابر نیست و آن علم در جامعه نافع باشد.
امام جمعه شهر قروه از نخبگان خواست علمی را فرا بگیرند كه با بهره مندی جامعه از وجود شما، رفاه نسبی برای انسان ها به دست آورند این علم ارزشمند است و شما رو بزرگ می كند.
وی گفت: در جامعه مراكز علمی و حوزه ها به دنبال مدرك گرایی هستند و علمی دارای اهمیت است كه انسان را پس از مرگ رستگار كند.
اولین دوره جشنواره اختراعات و ابتكارات نخبگان 25 و 26 آذر ماه توسط باشگاه علمی پژوهشی نخبگان شهرستان قروه برگزار خواهد شد.
شهرستان قروه در 90 كیلومتری شرق سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7345/ 3020
**خبرنگار:سارا صالحی/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی

سرخط اخبار استان‌ها