بحران قطعی برق در برخی مناطق كشور تا حدود زیادی رفع شده است

تهران - ایرنا - معاون شركت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) با بیان اینكه بحران قطعی برق در برخی مناطق كشور تا حدود زیادی رفع شده، گفت: عمده مشكل برق رسانی در منطقه غرب مازندران تا شهر آمل است كه با حضور پرسنل معین از چهار استان دیگر، در حال رفع شدن است.

«محمودرضا حقی فام» عصر پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به بارش برف و باران شدید در بیشتر مناطق كشور بویژه استان های شمالی افزود: در منطقه صومعه سرا استان گیلان در ساعات گذشته شاهد قطعی برق دو پست 63 كیلو ولت بودیم كه با حضور به موقع پرسنل، اینك تا حدود زیادی شبكه برق دار شده است.
به گفته وی، اكنون مشكل حادی از نظر تامین برق در گیلان وجود ندارد و اندك خاموشی ها در برخی مناطق صعب العبور تا امشب برطرف خواهند شد.
حقی فام همچنین با اشاره به بارش برف بسیار سنگین در مناطق آمل، نور و بلده در استان مازندران، خاطرنشان كرد: اكنون برق شهرها وصل شده، اما در ارتفاعات به دلیل سختی دسترسی و همچنین در مناطقی كه از شهرها به دور هستند نظیر جاده هراز و برخی ارتفاعات بلده كماكان خاموشی هایی داریم.
حقی فام افزود: بطور قطع، با عبور از این مناطق صعب العبور و حضور پرسنل در مناطق حادثه دیده، به سرعت قطعی های برق رفع خواهد شد.
وی با اشاره به مشكل به وجود آمده در منطقه «جوانرود» كرمانشاه تصریح كرد: در این منطقه به دلیل طوفان شدید كه سرعت آن تا 98 كیلومتر در ساعت گزارش شده و هم اینك نیز در حال وزیدن است، شاهد قطعی برق یكی از تلمبه خانه های تامین آب و قطعی آب در شب گذشته بودیم.
معاون شركت توانیر ادامه داد: با حضور پرسنل و بكارگیری ژنراتورهای اضطراری، تاكنون 50 درصد برق این تلمبه خانه وارد مدار شده و همكاران در حال انتقال ژنراتور دیگری به منطقه هستند و اینك مشكلا حادی وجود ندارد.
حقی فام یادآور شد: اكنون عمده مشكل برق رسانی در منطقه غرب مازندران تا شهر آمل است كه بافت جنگلی منطقه و كج شدن درختان به سمت سیم های برق، بر مشكلات موجود افزوده است.
وی گفت: با حضور نیروهای معین از استان های تهران، گیلان، البرز و گلستان در این منطقه، بیش از 60 اكیپ بطور همزمان در حال انجام كار هستند و گزارش های واصله حاكیست كه بحران تا حدود زیادی كنترل شده و آمادگی های لازم برای مواجهه با هر گونه شرایط اضطراری نیز وجود دارد.
این مقام مسوول با بیان اینكه تاكنون گزارشی از بروز حادثه برای نیروها و عوامل انسانی گزارش نشده، ابراز امیدواری كرد كه مردم با صبر و تحمل خود، پرسنل برق را در انجام وظایف و ماموریت های محوله و خروج از شرایط بحرانی یاری كنند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان های مازندران، در برخی مناطق كوهستانی استان بیش از 50 سانتیمتر برف بر زمین نشسته است.
كاهش دما و بارش برف پاییزی به طرز كم سابقه ای مناطق جلگه ای مازندران را از دوشنبه شب تحت تاثیر قرار داد و اكنون برف تمامی این مناطق را سفید پوش كرده است.
اقتصام ** 3065 ** 1071 ** خبرنگار: محمد ملك دار ** انتشاردهنده: امید غیاثوند