يكهزار موقوفه شناسايي نشده در مهريز يزد وجود دارد

يزد - ايرنا - رئيس اداره اوقاف و امور خيريه مهريز گفت: يك هزار موقوفه در اين شهرستان وجود دارد كه هنوز وضعيت آنها مشخص نيست و در دست افراد است .

به گزارش ايرنا ، سيد مهدي سيدي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اين موقوفات در زمينه هاي مختلف در شهر و مناطق روستايي وجود دارد كه بايد براي تحقق نيات واقفان تعيين تكليف شوند.
وي ادامه داد: كساني كه در خصوص اين موقوفات اطلاع دارند بايد بر حسب وظيفه ديني نسبت به معرفي آنها و تعيين تكليف اقدام كنند تا طبق مقرات زير پوشش اداره اوقاف و امور خيريه قرار گيرد.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان مهريز اظهار داشت: هم اكنون در شهرستان مهريز يكهزار و 802 موقوفه و سه هزار و 941 رقبه وجود دارد و اين شهرستان در استان يزد به لحاظ آمار موقوفات و رقبات رده چهارم را دارد.
سيدي گفت: امسال با نيات مردم خيرانديش و مومن شهرستان مهريز پنج مورد وقف جديد در اين اداره به ثبت رسيده و همچنان در خصوص مسائل آموزشي و بهداشتي به وقف جديد نياز مبرم است.
وي افزود: امسال 601 سند اجاره خط براي موقوفات و 81 سند مالكيت جديد براي آنها در اين شهرستان صادر شده و اين اقدام مهم تا پايان امسال ادامه خواهد داشت.
اين مسئول اظهار داشت: در مهريز 390 مسجد وجود دارد و براي هر مسجد بين سه تا پنج نفر هيات امنا در طول سال در بخش هاي مختلف در شهر و روستاها همكاري دارند.
سيدي گفت: در طول سال بر اساس نيات واقفان فعاليت هاي مختلف فرهنگي و مذهبي انجام مي گيرد و برخي كه شاخص است در راستاي گسترش فرهنگ وقف انجام مي گيرد.
شهرستان مهريز در 30 كيلومتري يزد واقع شده است.
7541/ 5054 خبرنگار:كاظم سبحان زاده**انتشار: بهنام احمدي *
irnayazdd@

سرخط اخبار استان‌ها