مفقودي چهار شهروند سيمرغي در كوههاي سوادكوه

ساري – ايرنا – فرماندار سوادكوه گفت كه چهار شهروند سيمرغي (كياكلا) در كوههاي اين شهرستان مفقود شده اند .

به گزارش خبرنگار ايرنا ، شهروندان سيمرغي كه از چهار روز پيش بنا به دلايل نامعلوم در روستاي اسبوكلا به سمت آلاشت مي رفتند ، با بارش شديد برف و كولاك مواجه شدند و هنوز به خانه هايشان بازنگشتند .
عبدالجواد توحيدي مقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : باز نگشتن اين افراد به خانه و خاموش شدن تلفن همراهشان ، خانواده هاي آنان را نگران كرد و ديروز با فرمانداري سوادكوه تماس گرفتند و موضوع را اطلاع دادند.
فرماندار سوادكوه گفت كه به يك اكيپ امدادي به منطقه مورد نظر اعزام شده است ، اما با توجه به بارش شديد برف در مناطق بالادست كه ارتفاعش به بيش از يك متر مي رسد ، امداد گران موفق به ادامه مسير نشده اند.
بر اساس اعلام هواشناسي مازندران ، ارتفاع برف در آلاشت به 112 سانتي متر تا صبح پنجشنبه رسيد كه بيشترين ميزان بارش برف ثبت شده در استان است .
فرماندار سوادكوه گفت كه هم اكنون راهداري در حال بازگشايي مسير آلاشت است و به مسافت هشت كيلومتر هم مسير را باز كرد ولي به علت انباشته شدن زياد برف ، كار بازگشايي با كندي پيش مي رود .
وي همچنين به وضعيت اين شهرستان با توجه به بارش شديد برف پاييزي در طول چند روز گذشته اشاره كرد و افزود : اين مساله باعث جمع شدن برف در مناطق پايين دست تا نيم متر و در مناطق بالا دست تا بالاي يك متر شده است.
فرماندار سوادكوه گفت : در حال حاضر 10 دستگاه گريدر سنگين ، لودر ، چهار دستگاه نمك پاش با همكاري هلال احمر ، اداره راه ، شهرداري و دهياري ها در حال بازگشايي مسيرهاي بسته شده ، هستند.
وي افزود : بيشتر مسيرهاي بسته شده تاكنون باز شده است و تنها چند مسير روستايي و فرعي دراسله و آلاشت باقي مانده است.
به گفته توحيدي ، 15 اكيپ از ادارات مختلف در حال تلاش و امداد رساني براي بازگشايي مسيرهاي مسدود شده ، هستند.
وي وضعيت محور سوادكوه به تهران را مساعد توصيف كرد و گفت كه ترافيك در اين مسير نيمه سنگين است و در طول شبانه روز گذشته فقط چند روز مورد مسدودي موقت داشته ايم .
خبرنگار : مونا معيني كوچكسرائي ** انتشار دهنده : حسن فلاحتي
7334/1654

سرخط اخبار استان‌ها