نیروی دریایی راهبردی ارتش توان ساخت تمام تجهیزات لازم را با فن آوری بالا دارد

شهرری ـ ایرنا ـ فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینكه نیروی دریایی راهبردی ارتش هیچ گونه طرح خرید تجهیزات از دیگر كشورها را ندارد گفت: این نیرو با اجرایی كردن شعار ما می توانیم و تكیه بر توان علمی جوانان ایرانی توان ساخت تمام تجهیزات لازم را با فن آوری بالا دارد.

به گزارش ایرنا، دریادار حبیب الله سیاری روز پنجشنبه در مراسم تجدید میثاق فرماندهان و كاركنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با آرمان های امام راحل(ره) با اشاره به همت، نشاط، شجاعت، ولایتمداری و انقلابی بودن كاركنان نیروی دریایی راهبردی ارتش، افزود: امروز نیروی دریایی در آموزش نیروی انسانی با استاندارهای روز جهان خودكفا است و نیازی به مستشاران خارجی ندارد.
وی با بیان اینكه نیروی دریایی ارتش توان دفاعی و بازدارنگی بالایی دارد خاطر نشان كرد: این نیرو به بركت خون شهدا و پیروی از رهنمودهای سازنده رهبر معظم انقلاب در ساخت، تجهیز و نگه داری امكانات، در عرصه رزمایش در آب های آزاد به ویژه اقیانوس هند به اقتداری كه زیبنده ملت ایران است رسیده است.
سیاری ادامه داد: نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران با پیروی كردن از شعار 'راه ما راه حسین(ع) است' و ادامه دادن مسیر پر افتخار شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و پیشكسوتان به سوی ساخت نیروی مقتدر و توانایی در دریا می رود كه در شان ملت بزرگ ایران باشد.
وی در ادامه با اشاره به عملیات مروارید در 7 آذر سال 59 یعنی 67 روز بعد از آغاز دفاع مقدس عنوان كرد: دلاورمردان نیروی دریایی در حالیكه كشورعراق حضور دریایی و عملیات آفندی جمهوری اسلامی را تصور نمی كرد و كشور با اخراج تمام مستشارهای نظامی نیروی دریایی مواجه بود، با مدیریت جهادی و با اتكا به رهنمودهای امام راحل عملیات مروارید را ظرف مدت یك ماه انجام داده و نیروی دریایی عراق را از كار انداختند.
سیاری با بیان اینكه امام خمینی(ره) پس از پیروزی عملیات مروارید 7 آذر را به نام نیروی دریایی نام گذاری كرد افزود: عملیات مروارید علاوه بر شكست كامل نیروی دریای ارتش عراق موجب قطع صادرات و واردات تمام اقلام به ویژه نفت عراق شد و سلطه ایران در خلیج فارس را به كشورهای منطقه و فرا منطقه دیكته كرد.
وی در خصوص اقتدار و پیروزی نیروی های دریای ارتش ایران در طول هشت سال دفاع مقدس عنوان كرد: نیروی های دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به بركت انقلاب و روحیه انقلابی، حضور جوانان انقلابی در آن برهه زمانی در این نیرو و رهنمودهای سازنده و معنوی امام راحل توانستند در مقابل دشمنان به خوبی از مرزهای آبی كشور دفاع كنند.
مراسم تجدید میثاق فرماندهان و كاركنان نیروی دریایی ارتش با آرمان های امام راحل(ره) روز پنجشنبه با حضور سیاری فرمانده نیروی دریایی رهبردی ارتش، خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و كاركنان این نیرو در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد.
شركت كنندگان در این مراسم باشكوه با نثار تاج گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ معمار كبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق كردند.
7 آذر سالروز آغاز عملیات مروارید در جنگ ایران و عراق(1359)، كه منجر به فلج گشتن نیروی دریایی عراق و منهدم سازی كامل دو پایانه عظیم نفتی البكر و الامیه، واقع در اروندرود شد روز نیروی دریایی نام گرفته است.
خبرنگار: امیر جعفری سرگزه - انتشاردهنده:معصومه آقاامینی
تهرام/3218//7244

سرخط اخبار جامعه