جلوه هنر ایران در نمایشگاه صنایع دستی مالزی

كوالالامپور – ایرنا – دومین نمایشگاه صنایع دستی مالزی روز پنجشنبه در كوالالامپور پایتخت این كشور جنوب شرق آسیا در حالی گشایش یافت كه صنایع دستی ایران به عنوان بازگو كننده هویت و ذوق و هنر ایرانیان در این نمایشگاه خودنمایی می كند.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه چهار روزه فعالیت خود را از صبح پنجشنبه با حضور نمایندگانی از 30 كشور جهان و بخش های مختلف صنایع دستی ایران در مجموعه صنایع دستی شهر كوالالامپور آغاز كرد.
در این نمایشگاه هنرمندان بیش از 30 كشور آثار هنری خود را در معرض دید عموم قرار می دهند تا بازدیدكنندگان این مراسم بین المللی ضمن آشنایی با این آثار، اطلاعاتی از فرهنگ و هنر هر یك از كشورهای شركت كننده كسب نمایند.
جمهوری اسلامی ایران 3 غرفه نمایشگاه صنایع دستی مالزی را به خود اختصاص داده كه در 2 غرفه بخش خصوصی كشور و در یك غرفه رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران فعال است.
در این غرفه ها صنایع دستی ایران در بخش های مختلف از جمله فرش، تذهیب و طراحی در معرض دید علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران قرار گرفته است.
آیین رسمی گشایش این نمایشگاه پنجشنبه شب با حضور 'محمد نظری عبدالعزیز' وزیر فرهنگ و گردشگری مالزی و میهمانی از كشورهای مختلف از جمله ایران برگزار می شود.
در دوره پیشین این نمایشگاه كه سال گذشته برگزار شد، به همت رایزنی فرهنگی ایران سفارت ایران در كوالالامپور آثاری از هنرمندان استان ها و شهرهای مختلف ایران به نمایش درآمد كه مورد استقبال بازدیدكنندگان قرار گرفت.
در دومین نمایشگاه صنایع دستی مالزی بیش از 30 كشور از آسیا، آفریقا، اروپا و آمریكا در مساحتی بیش از سه هزار متر مربع، آثار خود را در غرفه های مختلفی به نمایش گذاشته اند.
در نمایشگاه امسال كه به همت شركت توسعه صنایع دستی مالزی برگزار شده است، اندونزی و تایلند بیشترین غرفه های صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند.
هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد فرصت اقتصادی برای هنرمندان صنایع دستی كشورهای مختلف اعلام شده است تا بتوانند در زمان برگزاری نمایشگاه با مشتریان و یا تجاری كه علاقمند به این قبیل آثار هستند، ارتباط برقرار كنند.
اجرای نمایش های فرهنگی و فروش غذای محلی كشورهای مختلف بخش دیگری از این نمایشگاه است كه پیش بینی می شود بیش از 10 هزار نفر از آن دیدن كنند.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

سرخط اخبار جهان