۴ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۳۷
کد خبر: 82320714
۰ نفر
بازدید معاون رئیس جمهوری از یك واحد تولیدی در مشهد

مشهد- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده روز پنجشنبه در سفر یك روزه خود به مشهد از یك واحد تولیدی كه افراد آسیب دیده و زنان سرپرست خانوار را به كار گرفته است بازدید كرد.

شهیندخت مولاوردی در این بازدید گفت: این واحد كه با هدایت یك نیكوكار و جامعه شناس شكل گرفته مدل و الگویی است كه باید آن را در كل كشور پیاده كنیم.
وی افزود: ایده ای كه در این كارخانه عملی شده به كارگیری و استخدام افرادی است كه دارای سوء پیشینه هستند و این اقدام متفاوت و منحصر به فرد را می توان برای حركت ها و برنامه هایی كه در راستای مقابله با آسیب هایی اجتماعی با نگاه سلامت نگر در حوزه پیشگیری انجام می شود پیاده كرد.
وی اظهار كرد: با هماهنگی بین بخشی می توان شاهد كاهش آسیب ها و افزایش سلامت اجتماعی بود.
مدیر گروه این واحد تولیدی نیز در این مراسم گفت: این مجموعه متعلق به همه مردم ایران است و برای اولین بار در كشور با هدف حمایت از افراد آسیب دیده و جلوگیری از آسیب پذیری بیشتر آنان راه اندازی شد.
دكتر علیرضا نبی افزود: هم اكنون چهار هزار نفر در این مجموعه سه واحدی مشغول كار هستند و بخشی از كار نیز به منازل افراد در محله های حاشیه شهر برده می شود كه این امر بزه را در این حوزه كاهش داده است.
وی اظهار كرد: امروز زمان آن است كه خیرین وارد عرصه اشتغال و كارآفرینی شوند و پیشرفت كشور به این بستگی دارد كه بتوانیم برای نیروهای كشور به ویژه زنان آسیب دیده و زنان سرپرست خانوار كه برای حفظ كیان خانواده و فرزندانشان نیاز به كار دارند، اشتغال ایجاد كنیم.
1906 / 6053 خبرنگار: فاطمه یوسفی ** منتشر كننده: محمد حسین علی مقدم

سرخط اخبار سیاست