سازمان های بیمه گر چهار هزار میلیارد ریال به علوم پزشكی كرمانشاه بدهكارند

كرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه از بدهی چهار هزار میلیارد ریالی سازمان های بیمه گر به این دانشگاه خبر داد و گفت: پرداخت نكردن این میزان بدهی منجر به بروز مشكلات فراوانی در پرداخت كارانه همكاران دانشگاه شده است.

دكتر حسین كریم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاكید بر عمل به تعهدات از سوی سازمان های بیمه گر به دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه افزود: پرداخت نكردن این میزان بدهی موجب شده كه نتوانیم كارانه پزشكان را از اول امسال تاكنون پرداخت كنیم و كارانه پرسنل پرستاری نیز از خرداد امسال به بعد پرداخت نكرده ایم.
او یادآور شد كه پرسنل دانشگاه علوم پزشكی استان كرمانشاه در تمام رده ها با وجود پرداخت نشدن كارانه و مزایای آنها اما متعهدانه و دلسوزانه در راستای رفع مشكلات مردم تلاش می كنند و از این رو درخواست ما از سازمان های بیمه گر پرداخت تعهدات و بدهی های خود به دانشگاه علوم پزشكی است.

** دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه پیشرفت خوبی داشته است
رییس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در ادامه سخنان خود تمام تلاش مسوولان و عوامل دانشگاه را توسعه همه جانبه و تلاش برای رفع مشكلات مردم بدون توجه به حاشیه ها دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه روند رو به رشد بسیار خوبی دارد و اكنون وضعیت این دانشگاه خوب است.
دكتر كریم ایجاد و تقویت زیرساخت ها را یكی از برنامه های دانشگاه ذكر كرد و افزو: 250 پروژه زیربنایی و اساسی برای توسعه زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان استان تعریف كرده ایم كه تمام پروژه ها اكنون فعال است.
او به سفر وزیر بهداشت در دی ماه امسال به استان اشاره كرد و گفت: در این سفر حدود 20 پروژه بهداشتی درمانی افتتاح می شود و بخشی از پروژه ها نیز در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسید.

** ارتقای چارت هیات علمی به 600 جایگاه
رییس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در ادامه یكی دیگر از برنامه های این دانشگاه را ارتقای چارت علمی ذكر كرد و گفت: دانشگاه از نظر تعداد اعضای هیات علمی در تنگنا بود و چارت دانشگاه هم از این نظر خیلی بسته بود و نمی توانستیم اعضای هیات علمی جذب كنیم.
كریم به ارتقای چارت اعضای هیات علمی از 340 به 540 مورد خبر داد و افزود: در نظر داریم تا پایان امسال این تعداد را به 600 جایگاه هیات علمی برسانیم.
او با بیان اینكه تعداد اعضای هیات علمی را از 320 نفر به 400 نفر افزایش دادیم گفت: اكنون چارت تعریف شده برای جذب هیات علمی داریم و در چندین نوبت هم اقدام به جذب كرده ایم و در بهمن امسال هم بازهم جذب اعضای هیات علمی داریم.
وی به ساخت پردیس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه نیز اشاره كرد و گفت: دهه فجر امسال كلنگ احداث سه دانشكده در محل پردیس دانشگاه به زمین زده می شود و از این به بعد به سمت ایجاد رشته های فوق تخصصی می رویم.
3033/8066. خبرنگار: فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی.

سرخط اخبار استان‌ها