نماز جماعت در 1300 مدرسه خراسان شمالي اقامه مي شود

بجنورد- ايرنا - مديركل آموزش و پرورش خراسان شمالي از اقامه نماز جماعت در هزار و 300 مدرسه استان خبر داد و گفت: هزار و 80 فرهنگي و 272 روحاني امام جماعت نماز را در مدارس برعهده دارند.

به گزارش ايرنا به نقل از اداره اطلاع رساني وروابط عمومي اين اداره كل در روز پنجشنبه، براتعلي حاتمي در نشست شوراي برنامه ريزي اقامه نماز گفت: نماز يك فرضيه ديني والهي است و نماز جماعت، مقدمه وحدت صفوف و نزديكي دلها و تقويت كننده روح اخوت است و آموزش و پرورش زنگ نماز را به عنوان يك برنامه آموزشي قرار داده است.
وي افزود: با توزيع سه هزار840 متر فرش سجاده اي در مدارس استان سعي شده است نماز در مدارس با شكوه تر برگزار شود.
معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش خراسان شمالي نيز در اين نشست گفت: نماز در راس برنامه هاي تربيتي است و بازدارنده از زشتي ها و گناه مي باشد ، اموزش و پرورش نيز در اين راستا برنامه ريزي هايي بر اساس اقدامات تمهيدي ، تبليغي، تعليمي و تعميقي انجام داده است.
علي شورزاده ادامه داد:اجراي طرح هايي همچون پيوند مسجد، مدرسه و منزل ، آشنايي با مراجع تقليد ، آموزش عملي نماز در دوره ابتدايي ، طرح جامع تقويت و تعميق فرهنگ نماز در مدارس از جمله طرح هاي اجرايي در سال تحصيلي مي باشد.
خراسان شمالي با جمعيت 936 هزار نفري بيش از 160 هزار دانش آموز دارد كه در2هزار آموزشگاه زير نظر 14 هزار فرهنگي تحصيل مي كنند.
6042 انتشاردهنده: سيدحسين قدسي

سرخط اخبار استان‌ها