لحظه هاي به ياد ماندني عاشقان اهل بيت در مسير حرم رضوي

شيروان- ايرنا- كاروان هاي پياده حرم رضوي به هنگام گذر از روستاها و شهرهاي استان خراسان شمالي لحظه هاي به ياد ماندني را خلق مي كنند كه جلوه هاي آن در اين هواي سرد منفي 10 درجه بخوبي نمايان است.

به گزارش ايرنا، مردم دسته دسته با پاي پياده به سمت حرم رضوي حركت مي كنند به طوريكه هر روز بر تعداد اين كاروان ها افزوده مي شود كاروان هاي كه در آن پير و جوان تنها بخاطر عشق و دلدادگي به اهل بيت (ع) گام برمي دارند و اين شيفتگي است كه گام هاي لرزان پيرمردان را در اين هواي سرد مستحكم تر كرده است.
يكي از زائران پياده حرم رضوي در مسير شيروان به فاروج گفت: بدون ترديد پياده روي با عشق و ارادات به اهل بيت لياقت و سعادت مي خواهد و ما از خداوند مي خواهيم كه اين توفيق از ما گرفته نشود.
محمد قليچي در گفت و گو با ايرنا اظهار كرد: خدمت رساني به زائران و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت، حال معنوي خاصي به انسان مي دهد و همين امر سبب مي شود كه هر ساله شاهد افزايش تعداد اقشار مختلف مردم خراسان شمالي در مسير پياده روي به سمت حرم رضوي باشيم.
يكي ديگر از زائران در اين مسير مي گويد: مردم با عشق و علاقه و خلوص تمام، آن چه در وجودشان است در طبق اخلاص مي‌گذارند و اين مسير سخت و طولاني را طي مي كنند كه خود را براي مراسم 28 صفر و عزداراي به مشهد برسانند.
معصومه خوش خلق با بيان اينكه 9 سال به صورت متوالي در پياه روي از شيروان به سمت حرم رضوي شركت كرده ام اظهار كرد: امسال به دليل ديسك كمر به سفارش دكتر از اين سفر معنوي جا مانده ام كه به خاطر علاقه فراوانم براي حضور در مراسم 28 صفر در مشهد با ماشين خواهم رفت.
وي گفت: خوشا به سعادت آناني كه امسال در پياده‌روي حرم تا حرم شركت كردند و زائر امام هشتم امام رضا (ع) شده‌اند و اميد است آناني كه به هر دلايلي از اين پياده‌روي جا مانده اند در سال هاي آينده اين توفيق نصيب آنان شود.
يكي ديگر از زائران پياده حرم رضوي كه به گفته خود از هفته قبل از شهر آشخانه حركت خود را با چند نفر از دوستان و اقوام آغاز كرده مي گويد: امسال به دليل بيماري كه داشتم نتوانستم براي حضور در مراسم اربعين به كربلا بروم ولي خيلي خوشحالم كه اين توفيق نصيبم شد و هم اكنون پياده به سمت مشهد مقدس در حركت هستم.
سيامك عليدخت با بيان اينكه اميدوارم اين زيارت معنوي نصيب همه شود گفت: پس از شفا گرفتن پسرم به خاطر نابينايي، سه سال متوالي با پاي پياده براي شركت در مراسم اربعين به كربلا رفتم و امسال هم اگر به كربلا نرفتم، پياده روي حرم رضوي را در پيش گرفتم.
وي افزود: حضور ميليوني همه ساله اقشار مختلف مردم با پاي پياده در اربعين حسيني كربلاي معلي و همچنين پياده روي زائران حرم رضوي نشان دهنده اردات آنان به اهل بيت است.
عليدخت با بيان اينكه اين يك معجزه الهي است كه مردم كيلومترها راه را پياده به عشق اهل بيت طي مي كنند گفت: اين شور و عشق مردم در اين هواي سرد و برفي و افزايش هر ساله اين زائران جاي شگفتي دارد.
رييس اداره تبليغات اسلامي شيروان گفت: امسال چهار هزار و 600 زائر پياده حرم رضوي از اين شهرستان براي حضور در آيين هاي دهه آخر ماه صفر عازم مشهد مقدس شدند.
حجت الاسلام محمود عزيزي در گفت و گو با ايرنا اظهار كرد: زائران پياده حرم رضوي شهرستان شيروان در قالب 28 كاروان پس از برپايي مراسم عزاداري اربعين حسيني براي حضور در آيين هاي دهه آخر ماه صفر عازم مشهد مقدس شدند.
وي با بيان اينكه تاكنون بيشترين كاروان هاي شركت كننده در اين شهرستان از روستاها بوده اند گفت: زائران پياده حرم رضوي كه از اقشار مختلف مردم مي باشند حركت خود را آغاز كردند و 200 كيلومتر مسير را پياده طي خواهند كرد.
عزيزي با اشاره به خدمات انجام شده براي زائرين پياده حرم رضوي افزود: هم اكنون با جمعيت هلال احمر و شبكه بهداشت هماهنگي هاي لازم صورت گرفته كه در بين راه چند وعده غذاي گرم، خدمات پزشكي، دارو و ... در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.
رييس اداره تبليغات اسلامي شيروان گفت: براي استراحت زائرين پياده حرم رضوي در شب، حسينيه ها و مساجد در نظر گرفته شده است.
خراسان شمالي كه در بين دو قطب زيارتي مشهد مقدس و گردشگري شمال كشور قرار گرفته هر ساله پذيراي بسياري از زائران حرم مطهر امام رضا(ع) با پاي پياده در مناسبت هاي مختلف است.
7186/ 6042 گزارش از: فاطمه مقدسي باجگيران** انتشار دهنده: سيدحسين قدسي

سرخط اخبار استان‌ها