نخستین پرواز فرودگاه خرم آباد پس از اجرای طرح توسعه انجام شد

خرم آباد - ایرنا - مدیر روابط عمومی فرودگاه خرم آباد گفت: پروازهای فرودگاه این شهرستان پس از اجرای طرح توسعه و وقفه ای چندماهه با پرواز مسافربری تهران به خرم آباد از سرگرفته شدند.

منوچهر بهاروند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرواز توسط شركت هواپیمایی تابان انجام شد و از هفته آینده سایر پروازهای این فرودگاه از سرگرفته می شوند.
مدیر روابط عمومی فرودگاه خرم آباد افزود: در راستای انجام عملیات اجرایی تطویل و آسفالت باند فرودگاه خرم آباد پروازهای این فرودگاه متوقف شده بود.
بهاروند گفت: پس از اتمام اجرای تطویل، آسفالت، خط كشی و نصب سیستم روشنایی امروز نخستین پرواز این فرودگاه با موفقیت انجام شد.
استاندار لرستان دوشنبه گذشته در خصوص از سرگیری پروازهای این فرودگاه در جمع خبرنگاران گفت: پروازهای فرودگاه خرم آباد با حضور سه شركت هواپیمایی و در چهار مسیر از سرگرفته می شوند.
هوشنگ بازوند افزود: پروازهای مسیر تهران، مشهد، كیش و عتبات عالیات توسط شركت های تابان، ماهان و آسمان برقرار می شوند.
وی با بیان اینكه با اجرای طرح توسعه، فرودگاه جدیدی ساخته شده است، اظهار كرد: اعتبار استانی اجرای این طرح 530 میلیارد ریال بوده و از محل شركت فرودگاه های كشور نیز 100 تا 150 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.
استاندار لرستان افزود: مقرر شده بود از سرگیری پروازهای فرودگاه خرم آباد چهارم آذرماه جاری با حضور وزیر كشور انجام شود كه این افتتاحیه به هفته بعد موكول شد اما برقراری پروازها روز پنجشنبه انجام می شود.
به گفته بازوند باند فرودگاه به سه هزار و 750 متر رسیده كه با این تغییر به یك باند استاندار بین المللی تبدیل شده است.
وی افزود: همچنین تاكنون بیش از 50 مكاتبه برای برقراری پروازهای دولتی در فرودگاه خرم آباد انجام شده كه بی نتیجه بوده است.
طرح توسعه فرودگاه خرم آباد به منظور پذیرش هواپیماهای پهن پیكر شامل تطویل باند، توسعه محوطه فرودگاه، اپرون (پاركینگ)، احداث ساختمان هواشناسی، توسعه ترمینال فرودگاه و روكش باند اجرا شده است.
این طرح از سال 1392 آغاز شد و مقرر بود در مدت 2 سال بهره برداری شود اما با توجه به اجرای طرح توسعه ترمینال و استفاده همزمان مسافران از این فرودگاه برای اعزام و پذیرش، اجرای طرح با تاخیر مواجه شده است.
پیش از این، طول باند این فرودگاه سه هزار و 200 متر بود كه به تازگی حدود 420 متر به طول آن اضافه شده است.
در این طرح روكش یكسانی بر طول كل باند فرودگاه ایجاد می شود.
همچنین همزمان در این طرح، سیستم روشنایی باند پس از 25 سال تعویض می شود.
7274/3022
خبرنگار:مریم نریمانی** انتشاردهنده: احسان كردی

سرخط اخبار استان‌ها