آيين بزرگداشت هفته بسيج در جوار مزار شهيدان سوم خرداد در قم برگزار شد

قم - ايرنا - آيين بزرگداشت هفته بسيج، روز پنجشنبه با حضور خانواده معظم شهيدان، مسئولان و جمعي از مردم در سالن اجتماعات گلزار شهيدان سوم خرداد قم برگزار شد.

به گزارش ايرنا، در اين آيين كه با قرائت روحبخش و ملكوتي زيارت عاشورا همراه بود، يكي از رزمندگان دوران دفاع مقدس طي سخناني با اشاره به جايگاه والاي بسيج، اظهار داشت: امروز همه مظلومان و ستمديدگان جهان با نام بسيج آشنا بوده و مردم اين مرز و بوم نيز وامدار آن هستند.
سردار مهدي خردمند، بسيج را درياي خروشاني از قدرت، ملجاء و پناهگاه اصلي مستضعفان توصيف كرد و افزود: حضرت امام خميني(ره) بر اساس تدبير و پيش بيني كه كرده بود در پنجم آذرماه سال 58 دستور تشكيل بسيج 20 ميليوني را صادر نمود.
وي در ادامه با اشاره به رشادت ها و فداكاري هاي شهيدان مدافع حرم افزود: اگر اين شهدا به جنگ با تكفيري ها نرفته بودند ما امروز در امنيت و آرامش قرار نداشتيم و اين شهيدان از مقام بسيار بالايي برخوردار هستند.
خردمند ادامه داد: شهيدان مدافع حرم با پشت پا زدن به لذت هاي دنيا همه هستي و خانواده خود را رها كرده و جان خود را براي آسايش و راحتي ما نثار كردند.
اين رزمنده دوران جنگ تحميلي با بيان كه امروز برغم همه مشكلاتي كه در كشور وجود دارد، همگان نسبت به نظام اسلام مسئوليت سنگيني برعهده دارند، افزود: هيچ كس نبايد در خصوص وظيفه و تعهدي كه در قبال نظام دارد ابراز بي تفاوتي كند.
وي با تاكيد بر اين كه نظام مقدس جمهوري اسلامي، يك نظام الهي است و نبايد بگذاريم دشمن هيچ گونه شك و ترديدي را در دلهايمان ايجاد كند، افزود: ما اگر در خصوص پاسداشت ارزش هاي انقلاب بويژه پيروي از ولايت فقيه اهتمام جدي داشته باشيم، اين مساله باعث شادي روح حضرت امام شده و ايشان ما را از دعاي خير خود بي نصيب نخواهد گذاشت.
پنجم آذر سال 1358، سالروز تاسيس بسيج مستضعفين به فرمان امام راحل و 29 آبانماه تا پنجم آذرماه به عنوان هفته بسيج نامگذاري شده است.
7403/ 1175 خبرنگار: محسن آقاگلي ** انتشار دهنده: رضا عليمحمدي

سرخط اخبار استان‌ها