216 واحد مسكن مهر پلدختر تاپايان امسال واگذار مي شود

خرم آباد - ايرنا- استاندار لرستان گفت: قرارشد 216 واحد مسكن مهر شهرستان پلدختر تكميل و تا پايان سال جاري به متقاضيان واگذار مي شود .

به گزارش ايرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان لرستان در شهرستان پلدختر افزود: مسكن مهر پلدختربنا به دلايل برنامه هاي غير كارشناسي يكي از پر مشكل ترين پروژه هاي استان است .
وي گفت : پروژه مسكن مهر پلدختر از كارهاي بي برنامه و غير كارشناسي است كه با 280 واحد در يك شهر كوچك طراحي شده و با هزينه اي با رقم بالا بدون متقاضي و بلا استفاده زير خاك مانده است.
وي افزود : لازم است براي تشويق متقاضيان و جذب آن زير ساخت هايي مانند برق ، گاز ، آب و فاضلاب و آسفالت در اين پروژه ساخته و آماده شود كه اين امر مستلزم هزينه هاي بسيار زيادي است.
استاندار لرستان گفت : واحد هاي بدون متقاضي مسكن مهر پلدختر بدون هيچ گونه محدوديتي به كساني كه تمايل دارند واگذار مي شوند .
بازوند افزود: علاوه برپرداخت وام چهاردرصدي ،تسهيلات ديگري هم در اختيارمتقاضي خريد واحدهاي مسكن مهر پلدختر قرار مي گيرد .
استاندار لرستان گفت: به منظور جبران خسارات واحدهاي خدماتي شهرستان پلدختر كه بر اثر احداث آزاد راه ايجاد شده است به دنبال احداث چهار خطه هستيم تا به نوعي اين خسارت احيا و چهار خطه جايگزين آن شود .
بازوند افزود:در همين راستا محور پلدختر – خرم آباد محور گردشگري تعريف شد و تسهيلات لازم با بهره كافي و كم در اختيار سرمايه گذاراني قرار داده مي شود كه در اين رابطه در حوزه گردشگري فعاليت كنند .
وي گفت: يكي از لازمه هاي اين محور جهت گردشگري چهار خطه بودن و حذف نقاط حادثه خيزآن است كه هم اكنون در چهار ، پنج قسمت مشغول كار در آن هستند .
وي افزود: 12 كيلومتر محور پلدختر - خرم آباد تا پايان سال جاري چهار خطه به بهره برداري رسيده و تردد در آن جريان پيدا كند و براي 15 كيلومتر ديگرآن اسناد مناقصه فراهم مي شود .
بازوند به مصلاي پلدختر اشاره كرد و افزود: عمليات اجرايي پروژه مصلاي پلدختر از سال 89 در زميني به زير بنا هفت هزار و 200 متر مربع آغاز شده كه از سه سال گذشته به طور جدي پيگيري شده است .
وي تصريح كرد: اين پروژه با 32 درصد پيشرفت فيزيكي تا كنون مبلغ 25 ميليارد ريال براي آن هزينه شده است .
وي گفت: چنانچه اين پروژه به اين طريق پيش برود تكميل آن تا 10 سال به طور مي انجاميد بنا بر اين بهتر است فاز بندي شود تا حداقل فاز اول آن تكميل شده و مردم بتوانند در آن مكان نماز اقامه كنند .
استاندار لرستان پلدختر با انتقاد از هزينه اي كه براي مصلاي شهر پلدختر شده اما تنها پيشرفت فيزيكي كمي داشته گفت: اين موجب شگفتي است كه اين پروژه با اين هزينه بالا پيشرفت كمي داشته است .
بازوند افزود: مقرر شد يكهزار و 500 مترمربع از مصلاي شهر پلدختر به عنوان فاز اول تا پايان سال جاري به بهره برداري برسد .
استاندار لرستان گفت: امروز در پي تقاضاي فرماندار شهرستان و مشكلاتي كه در سطح پروژه هاي عمراني و اقتصادي و مباحث وام و تسهيلات وجود دارد با تعدادي از مديران كل استان به پلدختر سفر كرديم و اين مباحث مورد بررسي قرار گرفت .
شهرستان پلدختر در 120 كيلومتري جنوب غربي شهرستان خرم آباد مركز استان لرستان واقع شده است .
7272 / 6001
خبرنگار : فاطمه مهرابي ** انتشار دهنده : هوشنگ بهرهي

سرخط اخبار استان‌ها