علمای شیعه و سنی هرات انفجار در مسجد شیعیان این شهر را محكوم كردند

كابل - هرات - علمای شیعه و سنی هرات حمله تروریستی به مسجد «رضائیه» شیعیان این شهر واقع در غرب افغانستان را محكوم كردند و گفتند كه این اقدامات برای ایجاد درگیری های مذهبی در این كشور راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، مولوی «احمد اخوندزاده» سخنگوی شورای علمای اهل سنت هرات به خبرنگاران گفت كه حمله به مساجد اهل تشیع و تسنن محكوم است و شورای علمای اهل سنت غرب افغانستان، این اقدامات وحشیانه گروه های تروریستی را محكوم می كنند.
وی افزود كه شورای علمای اهل تسنن غرب افغانستان معتقد است كه كسانی كه حملات تروریستی به اماكن مقدس را انجام می دهند، دشمنان اسلام و خارج از این دین الهی هستند.
سخنگوی شورای علمای اهل سنت هرات گفت كه این شورا حمله به مسجد رضائیه شیعیان این شهر را با شدیدترین الفاظ محكوم می كند.
«شیخ یاسین قربانی» یكی از علمای صاحب نام هرات نیز گفت كه دشمنان اسلام به دنبال ایجاد اختلاف میان مسلمانان هستند و همان گونه كه نماز جماعت كمر شیطان را می شكند، وحدت مسلمانان نیز كمر منافقان و دشمنان این دین را شكسته است و آنان به دنبال از بین بردن وحدت مسلمانان هستند.
این عالم اهل تشیع هرات تاكید كرد كه افراد و گروه های تروریستی با این گونه اقدامات غیرانسانی نمی توانند به اهداف خود دست یابند و خللی در وحدت و یكپارچگی مسلمانان افغانستان ایجاد كنند.
حمله تروریستی روز گذشته به مسجد رضائیه شیعیان شهر هرات باعث زخمی شدن امام جماعت این مسجد و سه تن دیگر از نمازگزاران شد.
«عبدالروف احمدی» سخنگوی فرماندهی پلیس هرات به خبرنگار ایرنا در این شهر گفت كه این حادثه در دست بررسی قرار دارد و نیروهای امنیتی به دنبال شناسائی عاملان این حمله هستند.
وی، اطمینان داد كه عاملان این حمله تروریستی بزودی دستگیر و مجازات خواهند شد.
حمله روز دوشنبه تروریستی به مسجد باقرالعلوم (ع ) كابل 35 كشته و 85 زخمی برجای گذاشت. گروهك تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.
منابع افغان می گویند كه مخالفان مسلح دولت به دنبال تشدید درگیری ها و ایجاد بحران برای دولت از طریق دامن زدن به اختلاف های قومی و مذهبی در افغانستان هستند.
آساق*292*1610**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی