بارش سنگین برف تردد در جاده های مازندران را مختل كرد

ساری - ایرنا - بارش برف كه از سه شنبه شب در مازندران شدت گرفته و همچنان نیز ادامه دارد، تردد خودروها را در جاده های این استان مختل كرده است.

به گزارش خبرنگارایرنا ، بارش برف از یكشنبه شب در استان مازندران آغاز شد و شب گذشته شدت گرفت.
بارش سنگین برف و به همراه نداشتن تجهیزات زمستانی از سوی رانندگان، خدمات رسانی راهداران برای بازگشایی جاده های برفگیر را با مشكل مواجه كرده است.
براساس این گزارش بخشی از نیروهای راهدار و هلال احمر به دلیل آشنا نبودن برخی رانندگان در بستن زنجیرچرخ، به جای تمركز در بازگشایی جاده و خدمات امداد و نجات، به بستن زنجیر چرخ مشغولند تا از زمین گیر شدن بیشتر خودروها در حاشیه جاده ها و احتمال تصادف جلوگیری كنند.
** برقراری ارتباط در تمام محورهای اصلی
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت كه تمام تجهیزات زمستانی راهداری و حمل ونقل جاده ای برای بازگشایی محورهای اصلی پوشیده از برف و برقراری تردد در این محورها متمركز است و هم اكنون تمام محورهای اصلی شامل هراز، كندوان و سواد كوه باز و تردد در آنها برقرار است.
محمد محمدزاده آفرین روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود : به دلیل بارش سنگین برف در محورهای اصلی به صورت مقطعی برخی نقاط جاده هراز و سوادكوه با مشكل مواجه شد كه با حضور راهداران این محورها بازگشایی و تردد برقرار شده است.
وی اضافه كرد : هم اكنون تمركز اصلی راهداری استان مازندران بر برقراری تردد در محورهای اصلی و جلوگیری از یخ زدن و لغزندگی این محورهاست و برای راههای روستایی نیز با اولویت روستاهای پرجمعیت كار بازگشایی با كمك دهیاران در حال انجام است.
مدیركل راهداری مازندران به رانندگان توصیه كرد تا از تردد غیر ضرور در محورهای این استان خودداری كنند و در صورت نیاز هم زنجیرچرخ و سایر تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.
مازندران سه هزار و 700 كیلومتر جاده های برفگیر دارد كه 600 كیلومتر از این جاده ها را 13 گردنه و نقاط صعب العبور تشكیل داده كه 33 گروه راهداری با 250 دستگاه تجهیزات راهداری زمستانی و 300 نیرو از چند روز قبل در ان مستقر شدند.
بارش برف همچنین باعث مسدود شدن راههای ارتباطی 500 روستا از سه هزار روستای استان مازندران شده و همچنان راههای ارتباطی این روستاها بسته است.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : سید محسن حسن نیا
6982/1899