محمدی: نوجوانان آزادكار در تورنمنت های بین الملی آذربایجان و گرجستان شركت می كنند

تهران - ایرنا - سرمربی تیم كشتی آزاد نوجوانان ایران گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته حضور تیم منتخب كشتی آزاد نوجوانان در تورنمنت های بین المللی كشورهای جمهوری آذربایجان و گرجستان مسجل شده است.

«غلامرضا محمدی» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از دی تا بهمن سال 95 مسابقات قهرمانی كشور و رقابت های عمومی در رده سنی نوجوانان برگزار می شود و قبل از آغاز این رقابت ها یك مرحله اردو را برگزار خواهیم كرد.
محمدی كه سرمربیگری تیم كشتی آزاد بیمه رازی را در جام باشگاه های جهان بر عهده دارد، افزود: اردوی این تیم در حال برگزاری است و روز هفتم آذر ماه به شهر خاركوف اوكراین برای حضور در جام باشگاه های جهان اعزام می شویم و بعد از بازگشت از این رقابت ها اولین كار مهم ما معرفی اعضای كادر فنی تیم كشتی آزاد نوجوانان، ارایه برنامه ها و حضور خیلی خوب و هدفمند در چند تورنمنت بین المللی قبل از رقابت های قهرمانی آسیا و جهان خواهد بود.
سرمربی اسبق تیم ملی كشتی آزاد بزرگسالان ایران ادامه داد: در هفته گذشته در كلاس آموزش بدن سازی كه اتحادیه جهانی كشتی در كشور فنلاند برگزار كرد، حضور داشتم و در آنجا ارتباط خوبی با مسئولان و مربیان برخی از كشورها از جمله كانادا، آمریكا و استونی برقرار شد. این كشورها بسیار راغب به برپایی كمپ ها و اردوهای تمرینی مشترك بودند. و بعد از مسابقات جام باشگاه های جهان در این زمینه با مجید تركان مدیر تیم های پایه صحبت می شود تا هماهنگی لازم برای برگزاری اردوهای تمرینی مشترك انجام شود.
وی در خصوص برگزاری تورنمنت های بین المللی جام كودك در ایران و همچنین حضور تیم منتخب كشتی آزاد ایران در جام الروسا روسیه نیز گفت: هر قدر كه كشتی گیران رده های سنی پایه (نونهالان و نوجوانان) بتوانند در تورنمنت های بین المللی حضور یابند و در میدان كشتی قرار گیرند، محك و تجربه خوبی برای آنها خواهد بود.
دارنده چهار مدال نقره و برنز پیكارهای قهرمانی جهان بیان داشت: در رده های سنی نوجوانان و نونهالان به هیچ عنوان نباید صرف نتیجه را در نظر بگیریم؛ چرا كشتی گیران این رده، آینده كشتی كشور هستند و با برنامه ریزی باید همه آنها را تحت پوشش قرار دهیم تا در سال های آینده بتوانند برای كشتی كشور موثر باشند.
وی ادامه داد: در رده سنی پایه وزن كم كردن های وحشتناك و فشارهای ناشی از مسابقات و تمرینات ممكن است سبب كنارگذاشتن این رشته شود؛ كما اینكه در گذشته كشتی گیرانی در رده های سنی نوجوانان و جوانان حتی عنوان قهرمانی جهان را كسب كردند، اما اكنون هیچ اثری از آنان نیست و به همین دلیل باید آنها را به درستی پرورش داد و هدایت كرد.
وی در خصوص برخی صحبت ها مبنی بر پذیرش مسئولیت سرمربیگری تیم كشتی آزاد نوجوانان گفت: من در این زمینه به ندای قلب و مغزم لبیك گفتم و این مسئولیت خطیر را پذیرفتم و به مسایل حاشیه ای نیز توجهی ندارم؛ هر چند می دانم كه پذیرش سرمربیگری تیم نوجوانان توسط كسی كه سابقه سرمربیگری تیم بزرگسالان را داشته كار بی سابقه ای بوده است. اما تنها عشق و علاقه و خدمت به كشتی كشورم سبب شد تا این كار را انجام دهم.
محمدی بیان داشت: عشق و علاقه برای خدمت به ورزش را باید در عمل نشان دهیم و بسیاری از دیدگاه ها و حاشیه ها را باید كنار بگذاریم. امیدوارم كه این كار من درس و بدعتی برای سایر مربیانی باشد كه كار مربیگری را تازه آغاز كرده اند تا كشتی این كشور كه مردم از آن توقع زیادی دارند، بیش از گذشته موفق باشد.
وی با اشاره به حساسیت كار در رده سنی نونهالان تصریح كرد: حضور در این رده سنی جایگاه مقدسی است كه آینده كشتی كشور را تضمین خواهد كرد و من نیز با برنامه ریزی و افق المپیك 2020 توكیو به این تیم آمدم تا با تربیت كشتی گیران خوب، آنها بتوانند در المپیك 2020 توكیو و رقابت های قهرمانی جهان برای كشورمان مدال آوری كنند.
سرمربی تیم كشتی آزاد بیمه رازی در خصوص جام باشگاه های جهان نیز گفت: طی دو سال گذشته تیم های كشتی آزاد و فرنگی بیمه رازی در لیگ كشور و جام باشگاههای جهان عنوان قهرمانی را كسب كردند و قصد داریم در اوكراین نیز از عنوان قهرمانی خود دفاع كنیم.
وی بیان داشت: به همین منظور تیم خوبی را بیمه رازی برای جام باشگاههای جهان جمع و جور كرده است؛ به طوری كه نفراتی همچون حسن رحیمی (قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیك ریو)، مسعود اسماعیل پور (دارنده مدال برنز و نقره جهان)، سوسلان رامونوف (قهرمان جهان و دارنده طلای المپیك ریو از روسیه)، ختیگ تسابولوف (قهرمان جهان از روسیه)، رضا افضلی، علیرضا كریمی (دارنده برنز جهان)، عباس طحان و پرویز هادی (قهرمان بازی های آسیایی) در این تیم حضور دارند.
وی در خصوص حضور سید مراد محمدی سرمربی سابق تیم كشتی آزاد نوجوانان در كادر فنی تیم بیمه رازی نیز گفت: محمدی قهرمان بی حاشیه ای است كه مجموعه مدال های وی تكمیل است و به لحاظ اخلاقی نیز در جایگاه بالایی قرار دارد.
محمدی یادآور شد: وی 5 سال سابقه سرمربیگری تیم كشتی آزاد نوجوانان را در كارنامه دارد و در مجموع یك سرمایه برای كشتی كشور است و باید این سرمایه ها را حفظ و نگهداری كنیم.
وی یادآور شد: در جام باشگاههای جهان حدود 16 باشگاه از سراسر جهان حضور خواهند داشت.
رقابت های كشتی آزاد جام باشگاه های جهان روزهای 10 و 11 آذرماه در شهر خاركف در شمال اوكراین برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584
خبرنگار:رضا رمضانی*انتشاردهنده-مولوی