برخی مدارس هفت شهرستان خراسان شمالی روز چهارشنبه تعطیل است

بجنورد - ایرنا - اداره كل آموزش و پروش خراسان شمالی اعلام كرد: برخی مدارس نوبت صبح فردا (چهارشنبه) در شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین، گرمه، جاجرم، رازوجرگلان و مانه و سلمقان به علت سرمای شدید و یخ زدگی معابر تعطیل است.

به گزارش ایرنا، در اطلاعیه های جداگانه سه شنبه شب این اداره كل آمده است: مدارس نوبت صبح شهرستان بجنورد در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی فردا (چهارشنبه) تعطیل است.
در اطلاعیه ای دیگر آموزش و پرورش اعلام شده است، مدارس شهرستان اسفراین در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی واستثنایی به دلیل برودت هوا ویخبندان در نوبت صبح فردا تعطیل است.
بر اساس این گزارش همچنین به علت یخ زدگی معابر و برودت هوا مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان گرمه، رازوجرگلان و مانه و سلمقان فردا (چهارشنبه) در شیفت صبح و عصر تعطیل است و بر اساس اطلاعیه فرمانداری جاجرم به علت یخ زدگی معابر و برودت دما مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی این شهرستان سوم آذر در شیفت صبح و عصر تعطیل است.
در آخرین اطلاعیه سه شنب شب اداره كل آموزش و پرورش خراسان شمالی اعلام شده است كه در شهرستان شیروان هم همه مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان شیروان در شیفت صبح در روز چهارشنبه 3 آذر تعطیل است.
* بارش برف و كولاك در خراسان شمالی
اداره كل هواشناسی خراسان شمالی در اطلاعیه ای از بارش برف و كولاك، تداوم سرما ، اختلال در تردد و لغزندگی جاده ها در استان خبر داد.
به گزارش ایرنا در اطلاعیه سه شنبه شب این اداره كل، نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر دریافتی از ماهوار بیانگر عبور سامانه بارشی از اواخر سه شبه شب تا اواسط روز چهارشنبه از منطقه بوده كه سبب وزش باد ( پاره ای نقاط باد شدید) افزایش ابر، بارش برف و مه در ارتفاعات و در نقاط كوهستانی احتمال كولاك و برف خواهد شد.
اداره كل هواشناسی خراسان شمالی از لحاظ دمایی نیز تدوام و ماندگاری هوای سرد را تا اواخرهفته برای این استان پیش بینی كرد و افزود: این امر موجب افزایش مصرف سوخت و به ویژه گاز شده و می تواند منجر به افت فشار در شبكه گاز رسانی شود.
در این اطلاعیه همچنین توصیه شده است با توجه به لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای برای ترددهای ضروری از مسیرهای منتهی به استان خراسان رضوی و گلستان تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ و پوشاك گرم رانندگان به همراه داشته باشند.
بر اساس اعلام اداره كل هواشناسی خراسان شمالی در آمار بلند مدت ایستگاه بجنورد در سال 1362 روزهای اول و دوم آذرماه كمینه دما 8/9- درجه سانتی گراد بوده و این هوای سرد در روزهای آغازین آذرماه كم سابقه بوده است.
استان 936 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق كشور واقع است.
1744 *شبس*1613* انتشاردهنده : عبدالله غفاری
كانال ایرناخراسان شمالی را برای دریافت فوری اخبار استان را به دوستان خود معرفی كنید: https://telegram.me/irnabojnurd