تداوم كاهش دما در استان اصفهان / سامانه باران زا در راه است

اصفهان- ایرنا- علاوه بر افزایش برودت هوا در روزهای آتی ؛ سامانه باران زا روزهای جمعه و شنبه آینده بیشتر مناطق استان اصفهان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

ساناز جعفری كارشناس ارشد پیش بینی اداره كل هواشناسی اصفهان روز سه شنبه به ایرنا گفت : بر اساس آخرین گزارش های هواشناسی و بر اثر ورود سامانه بارشی به مناطق شمال و شمال غرب استان بارش های خوبی در دو روز گذشته در این استان به وقوع پیوست كه بیشترین مقدار آن در كاشان، اردستان، نطنز، برزك، آران و بیدگل گلپایگان و میمه گزارش شد.
وی با بیان اینكه بارش برف در كاشان، اردستان و نطنز همچنان ادامه دارد، افزود: این وضعیت تا فردا در مناطق شمال و شمال غرب استان ادامه خواهد داشت و از فردا (چهارشنبه) از شدت ناپایداری ها كاسته خواهد شد.
وی همچنین از ورود سامانه جدید بارش زا به استان اصفهان برای روزهای جمعه و شنبه خبر داد و گفت: این سامانه همراه با بارش باران و برف از مناطق جنوب و غرب به استان اصفهان وارد خواهد شد.
كارشناس ارشد پیش بینی اداره كل هواشناسی اصفهان گفت: بارش ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان به شكل برف خواهد بود.
وی با اشاره به صدور اطلاعیه و اخطاریه سازمان هواشناسی در مورد افت و كاهش محسوس دمای استان، گفت: با ورود سامانه بارشی كه از دو روز گذشته تا كنون دمای هوا در هر نقطه از استان بین 8 تا 10 درجه سانتیگراد كاهش پیدا كرده است.
جعفری با بیان اینكه كاهش محسوس دما و و وزش باد سرد پیش بینی می شود، افزود:از فردا تا پایان هفته تداوم كاهش محسوس دما در اكثر مناطق استان اصفهان پیش بینی می شود.
وی گفت: بارندگی اخیر لغزندگی و یخ زدگی جاده ها را در مناطق شمال و شمال غربی استان بهمراه داشته و بر اثر وجود مه در این نواحی عبور و مرور با كندی و اختلال در تردد انجام خواهد شد.
همچنین بر پایه گزارش روزانه اداره كل هواشناسی استان اصفهان تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر عبور امواج به نسبت ناپایدار در تراز میانی جو است.
بر این اساس، امروز(سه شنبه) در بیشتر مناطق استان افزایش ابر همراه با وزش باد سرد وجود دارد و بطور متناوب ناپایداری‌هایی بویژه در نیمه شمالی و غربی استان بصورت بارش‌ برف و وزش باد سرد به نسبت شدید پیش‌ بینی می‌شود.
بیشینه دما در 24 ساعت آینده در اكثر مناطق استان سه تا پنج درجه سانتیگراد كاهش خواهد داشت.
دمای فعلی اصفهان 6 درجه سانتیگراد با 31 درصد رطوبت است.
چوپانان با 11 درجه به عنوان گرمترین و بویین و میاندشت با 7 درجه سانتیگراد زیر صفر به عنوان سردترین نقطه استان اصفهان اندازه گیری شده است.
7150 / 6022 ** خبرنگار: علی نعمانی ** انتشار : عمادی **
كانال اطلاع رسانی : https://telegram.me/esfahanirna

سرخط اخبار استان‌ها