۱ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۰۷
کد خبر: 82316878
۰ نفر
عاملان درگیری مسلحانه رودهن دستگیر شدند

تهران - ایرنا - فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به درگیری مسلحانه 27 آبان شهر رودهن، از دستگیری عاملان این حادثه در كمتر از سه روز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در گفت‌ و ‌گو با خبرنگاران در خصوص نحوه‌ قتل و بازداشت متهمان حادثه پنجشنبه گذشته شهر رودهن اظهار كرد: طی تماس تلفنی به سامانه 110 یك فقره تصادف منجر به فوت در همان شب و دو ساعت قبل از آن، یك نزاع با استفاده از سلاح گرم و تیراندازی در شهر رودهن به سامانه فوریت‌های پلیسی اعلام شد.
وی با بیان اینكه طی بررسی های بعمل آمده توسط نیروهای انتظامی راننده متوفی در تصادف خود از شركت كنندگان در این نزاع بوده، خاطرنشان كرد: گرچه به نظر می رسید این دو حادثه مرتبط به هم نباشند ولی طی بررسی و اعلام به مراجع قضایی، متوفی با انتقال به پزشكی قانونی و كالبد شكافی بدستور قضایی، وجود گلوله در بدن مقتول مشخص شد كه این دو حادثه به هم مرتبط است.
این مقام انتظامی گفت: با گذشت كمتر از 24 ساعت از وقوع قتل چهار نفر از افراد شركت كننده در نزاع كه میانگین سنی آنان 25 تا 30 سال بود، دستگیر شدند كه البته دو نفر از عاملین اصلی نزاع كه مبادرت به حمل و استفاده از سلاح گرم كردند، پس از حادثه به نقطه نا‌معلومی متواری شدند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان اینكه با اقدامات اطلاعاتی و همكاری شهروندان با پلیس آگاهی، مخفیگاه متهمان در استانهای شمالی كشور شناسایی شد، افزود: با اخذ نیابت قضایی شب گذشته در یك عملیات اقتداری و با رعایت اصول غافلگیری به صورت همزمان در تهران، حوزه شرق استان و استانهای شمالی نسبت به كشف سلاح‌ها در شهر تهران و دستگیری متهمان اقدام شد و چهار متهم در شهرهای شمالی كشور و حوزه شرق استان تهران دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح كرد: متهمان اصلی پرونده در بازجویی‌های اولیه، استفاده از سلاح گرم و تیراندازی به سمت مقتول را پذیرفتند.
وی در خصوص اینكه این سلاح‌ها از چه محلی تهیه شده، گفت: تحقیقات در خصوص افرادی كه سلاح‌ را مخفی، خریداری و استفاده كردند ادامه دارد و نتایج آن به زودی در اخبار تكمیلی اعلام خواهد شد.
سردار ناظری افزود: طی بررسی های اولیه مشخص است، افراد سوابق متعدد نزاع و درگیری داشته و‌ جز اراذل و ‌اوباشی بودند كه بارها توسط پلیس دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بودند.
وی با بیان اینكه پرونده در مراحل تحقیقات مقدماتی است، گفت: رسیدگی به این پرونده در دست اقدام است و دستگاه قضایی نیز با صدور تحقیقات مقدماتی، كیفر خواست و در پایان صدور رای قاطع این افراد را به سزای عملشان خواهند رساند.
سردار ناظری ضمن تقدیر از دستگاه‌قضایی، شهروندان و ماموران فرماندهی شرق استان تهران، ابراز امیدواری كرد تعامل مردم با نیروی انتظامی روز به روز افزایش یابد.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان اینكه تلاش نیروی انتظامی ایجاد امنیت در جامعه است، بیان كرد: اقتدار پلیس و عزم و اراده دستگاه قضایی در برخورد با اراذل، اوباش و همچنین افرادی كه ایجاد بی‌نظمی و اخلال در آرامش مردم می‌كنند، ستودنی است.
به گزارش ایرنا، در حادثه درگیری 27 آبان ماه گذشته كه بین چند نفر از اراذل و اوباش شهر رودهن روی داد، فردی جان خود را از دست داد.
خبرنگار: الهام حیدری - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام 7246//1625

سرخط اخبار جامعه