۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲
کد خبر 82316497
۰ نفر
مرگ مسافردرگذرگاه مرزی آستارا تكذیب شد

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا گفت: فوت یك مسافر در گذرگاه مرز آستارای جمهوری اسلامی ایران صحت ندارد.

سرهنگ رسول عزیزی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: تردد زائران خارجی اربعین حسینی (ع) در گذرگاه مرزی آستارا در نظم و امنیت كامل صورت می گیرد و اتفاق ناگوار یا فوت تبعه خارجی در آستارای جمهوری اسلامی ایران رخ نداده است.
وی اظهار كرد: ساعات كاری، كیفیت خدمات دهی و تعداد نیروهای انتظامی مستقر در بخش گذرنامه پایانه مرزی آستارا به منظور تسهیل تردد زائران خارجی افزایش و سیستم گذرنامه ارتقا یافته است.
در روزهای اخیر تعدادی از سایت ها و كانال های فعال خبری در شبكه های اجتماعی، خبری مبنی بر فوت یك تبعه خارجی در گذرگاه مرزی آستارا منتشر كرده بودند.
از ابتدای ماه محرم بیش از 6 هزار زائر خارجی اربعین حسینی با گذر از مرز آستارا، وارد ایران شدند و به كربلای معلی عزیمت كردند.
شهرستان بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت، در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد كشور محسوب می شود و سالانه نزدیك به 800 هزار نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می كنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070