فوت یك مسافر در گذرگاه مرز آستارای ایران صحت ندارد

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا گفت: فوت یك مسافر در گذرگاه مرز آستارای جمهوری اسلامی ایران صحت ندارد.

سرهنگ رسول عزیزی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: تردد زائران خارجی اربعین حسینی (ع) در گذرگاه مرزی آستارا در نظم و امنیت كامل صورت می گیرد و اتفاق ناگوار یا فوت تبعه خارجی در آستارای جمهوری اسلامی ایران رخ نداده است.
وی اظهار كرد: ساعات كاری، كیفیت خدمات دهی و تعداد عوامل انتظامی مستقر در بخش گذرنامه پایانه مرزی آستارا به منظور تسهیل تردد زائران خارجی افزایش و سیستم گذرنامه ارتقاء یافته است.
در روزهای اخیر تعدادی از سایت ها و كانال های فعال خبری در شبكه های اجتماعی، خبری مبنی بر فوت یك تبعه خارجی در گذرگاه مرزی آستارا منتشر كرده بودند.
از ابتدای ماه محرم بیش از شش هزار زائر خارجی اربعین حسینی با گذر از مرز آستارا، وارد ایران شده و به كربلای معلی عزیمت كرده اند.
شهرستان بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت، در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد كشور محسوب می شود و سالانه نزدیك به 800 هزار نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می كنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070