80 هزار خودرو زائران در معابر عمومي شهر مهران پارك شده است

مهران - ايرنا - شهردار مهران گفت: 80 هزار خودرو زائران در معابر عمومي، فضاهاي سبز و حواشي خيابان هاي شهر پارك شده كه با آغاز موج برگشت زائران به پايانه مرزي مهران بتدريج از تعداد آنها كاسته مي شود.

صادق فتاحي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: با هماهنگي پليس راهنمايي و رانندگي تعدادي از ماشين هاي پارك شده در داخل شهر با جرثقيل به توقفگاه غير رسمي شهر منتقل شدند.
وي با بيان اينكه اين خودروها با رعايت موارد ايمني و حفظ سلامت خودرو به پاركينگ غير رسمي منتقل مي شوند، افزود: بنرهايي براي اطلاع صاحبان خودورها در سطح شهر نصب شده تا پس از برگشت از محل دقيق پارك خودروايشان اطلاع يابند.
فتاحي يادآور شد: با خروج تدريجي خودروها از شهر مهران و خالي شدن شهر از خودرو هاي زائران، 200 نفر از نيروهاي خدمات شهري شهرداري با استفاده از 15 دستگاه تانكر آب اقدام به شست و شو و پاكيزه كردن شهر مي كنند.
وي با بيان اينكه 15 دستگاه خودرو آتش نشان هم در نقاط مختلف مهران جانمايي شده اند، تاكيد كرد: هر چند كه تا اين لحظه هيچ حادثه ناگواري رخ نداده است.
به گزارش ايرنا، در اربعين امسال بيش از يك ميليون زائر مسير ايلام - مهران - عراق را بدليل برخورداري از مزيت نزديكي و كوتاهي مسافت تا كربلا براي تردد انتخاب كردند.
هم اكنون موج بازگشت زائران از كشور عراق در پايانه مرزي مهران در حال انجام است.
مرز بين المللي مهران در فاصله 95 كيلومتري جنوب باختري شهر ايلام قرار گرفته كه در حالت عادي داراي حدود پنج هزار خودرو در اين شهرستان وجود دارد.
هم اكنون 130 هزار خودرو در توقفگاه هاي دولتي و خصوصي شهر مهران پارك شده است.
خبرنگار: زهرا موسوي ** انتشار دهنده: مجيد سليماني
7172/9002