اتاق بازرگاني ياسوج پايلوت ايجادكارآفريني خرد دركهگيلويه وبويراحمدشد

ياسوج- ايرنا- رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ياسوج گفت: اين اتاق به عنوان پايلوت ايجاد كارآفريني خرد در كهگيلويه و بويراحمد تعيين شده است.

به گزارش ايرنا، جبار كياني پور روز شنبه در نشست كارگروه اقتصادي زير مجموعه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد كهگيلويه و بويراحمد در ياسوج اظهار داشت: ايجاد كارآفريني خرد در اين استان توسط اتاق بازرگاني ياسوج با همكاري دستگاه هاي اجرايي متولي از قبيل سازمان جهاد كشاورزي، اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان انجام مي شود.
وي گفت: بر اساس اين طرح هسته پژوهشي و تحقيقاتي در اتاق بازرگاني ياسوج ايجاد و نسبت به فراخوان دانش آموختگان رشته هاي كشاورزي، صنعت و گردشگري كهگيلويه و بويراحمد اقدام مي شود.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ياسوج افزود: متناسب با فرصت هاي شغلي معرفي شده توسط اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي كهگيلويه و بويراحمد و علاقمندي دانش آموختگان استان شركت هاي دانش بنيان تاسيس خواهد شد تا امكان استفاده از تسهيلات دولتي از طريق صندوق نوآوري و شكوفايي كشور و يا ديگر منابع اشتغال فراهم شود.
كياني پور بيان كرد: دانش آموختگان دانشگاهي بيكار كهگيلويه و بويراحمد شناسايي شده و بر اساس رشته هاي تحصيلي آنان تلاش مي شود كه با همكاري خودشان پس از ارائه ايده نسبت به تجاري سازي آن در راستاي ايجاد كارآفريني خرد اقدام شود.
وي عنوان كرد: كهگيلويه و بويراحمد داراي توپوگرافي و مسائل زيست محيطي خاص است و بايد از ايجاد صنايع آلاينده در آن خودداري شود و از سوي ديگر نيز براي اشتغالزايي پايدار ايجاد كارآفريني خرد در قالب شركت هاي دانش بنيان مي تواند به كاهش معضل بيكاري در استان كمك بسزايي كند.
كياني پور ابراز داشت: حداقل با 500 ميليون ريال در كارآفريني هاي خرد در قالب شركت هاي دانش بنيان مي توان يك فرصت شغلي پايدار ايجاد كرد در حالي كه اين ميزان در صنايع بزرگ و مادر بين 10 تا 15 ميليارد ريال خواهد بود.
وي گفت: كارآفريني هاي خرد در قالب شركت هاي دانش بنيان يكي از بهترين و مناسب ترين راهكارها براي ايجاد اشتغال پايدار و كاهش معضل بيكاري در كهگيلويه و بويراحمد است و بايد مورد توجه جدي متوليان امر قرار گيرد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: حسينعلي راشكي
7535/8005