رایزنی در اروپا برای ورود شركت های بیمه به بازار ایران

تهران- ایرنا- رییس كل بیمه مركزی گفت: ایران در قراردادهای بیمه ای شرایطی فراتر از آنچه در توافق برجام آمده است، نمی پذیرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از بیمه مركزی، «عبدالناصر همتی» كه به لندن سفر كرده است، در دیدار با رییس كل اجرایی شركت بیمه اتكایی اسكور فرانسه (SCOR)مسایل دو جانبه بیمه ای بین صنعت بیمه ایران و این شركت را مورد بررسی قرار داد.
وی با اشاره به همراهی خوب اسكور به عنوان پنجمین بیمه اتكایی جهان در راهبری پوشش ریسك های مهم ایران از جمله ریسك مربوط به صنایع نفت، پتروشیمی و قرارداد مازاد خسارت آتش سوزی ضرورت، حل مشكل «كلوز تحریم» در بیمه نامه ها و قراردادهای بیمه ای را مورد تاكید قرار داد.
«ویكتور پنیه» (VICTOR PEIGNET) رییس كل اجرایی اسكور فرانسه نیز از علاقه این شركت برای فعالیت در ایران در چارچوب عزم جدی فرانسه برای مشاركت در طرح های مهم اقتصادی كشورمان خبر داد.
وی همچنین آمادگی اسكور را برای برگزاری كارگاه های آموزشی در ایران برای مدیران و كارشناسان صنعت بیمه در زمینه هایی چون ریسك های فاجعه آمیز، قیمت گذاری حصولات بیمه ای، بیمه های انرژی و نظایر آن اعلام كرد.
پنیه گفت: ما علاقه مند هستیم همراهی كامل را با سیاست های بیمه مركزی در راهبری قراردادهای اتكایی داشته باشیم و شرایط بیمه مركزی را تامین كنیم.
شركت اسكور در سال 1970 تاسیس شده و تاكنون شعبه های متعددی را در سراسر جهان از جمله هنگ كنگ، لندن، مادرید، مكزیك، سیدنی، مونترال، سنگاپور، توكیو، نیویورك، ریودوژانرو، سئول، مسكو، پكن، بروكسل، هند و آفریقای جنوبی ثبت كرده است.
بر اساس گزارش شركت رتبه بندی مودی (Moody)، شركت اسكور با سیر صعودی مستمر، در سال 2015 موفق به كسب رتبه A1 شد و از چشم اندازی «دارای ثبات» به سطح «مثبت» ارتقا یافت.
مجموع دارایی های قابل سرمایه گذاری این شركت در سال 2015 معادل27.6 میلیارد یورو برآورد شده است. ناخالص حق بیمه ثبت شده اسكور در 9 ماه نخست 2016 معادل 10.216 میلیون یورو و خالص درآمد شركت 438 میلیون یورو گزارش شده است.

* رایزنی با شركت كارگزاری یو.آی.بی
رییس كل بیمه مركزی همچنین در جریان سفر به چند كشور اروپایی با «منیر كبان» (MONIR KABBAN) رییس هیات مدیره شركت كارگزاری یو.آی.بی (UIB) و سایر مدیران شركت در لندن دیدار و گفت و گو كرد.
همتی در این دیدار از عملكرد و فعالیت های این شركت در ایران اقدام هایی كه برای آموزش مدیران و كارشناسان صنعت بیمه كرده است، قدردانی كرد.
یو.آی.بی هفتمین شركت كارگزاری بیمه اتكایی جهان به شمار می رود كه مدیران این شركت در جریان سفر رییس كل بیمه مركزی به لندن، با وی برای حضور در بازار ایران دیدار كردند.
به گزارش ایرنا، همتی در جریان این سفر با رییس كل بیمه لویدز لندن نیز برای توسعه روابط بیمه ای ایران رایزنی داشت و قرار است در جریان این سفر با مدیران شركت «مونیخ ری» نیز مذاكره كند.
ارایه خدمات بیمه و بیمه اتكایی به شركت های ایرانی یكی از بندهای برنامه جامع اقدام مشترك ایران و گروه 1+5 (برجام) به شمار می رود كه از دی ماه پارسال اجرای آن آغاز شده است.
اقتصام**2025**1561**تنظیم كننده: لیلا جودی**انتشار دهنده:مژگان توانا