معاون حقوقي وزير اقتصاد: لايحه نظام بانكي آماده ارسال به مجلس است

كاشان - ايرنا - معاون حقوقي و امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي گفت: لايحه جديد نظام بانكي كه توسط اين وزارتخانه و بانك مركزي تهيه شده آماده ارسال به مجلس شوراي اسلامي است.

به گزارش ايرنا، سيد مصطفي رضوي شامگاه چهارشنبه در حاشيه برگزاري سمينار كارآفريني دركاشان درگفت وگو با خبرنگاران اظهار كرد: اين لايحه پس از مدت ها كار و هماهنگي با مسئولان اجرايي در آينده نزديك به مجلس شوراي اسلامي مي رود.
وي افزود: با هماهنگي هايي كه با كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي شده است اين انگيزه وجود دارد كه با تصويب اين لايحه، نظام بانكي دچار تحولات اساسي شود.
وي قانون پيشين نظام بانكي كشور را قديمي دانست و خاطرنشان كرد: در اين قانون بسياري از نظارت هايي كه لازم بود بر گردش هاي پولي كشور انجام شود، به خوبي كنترل نمي شد.
معاون حقوقي و امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي تصريح كرد: لايحه نظام جديد بانكي كشور اين فرصت را ايجاد مي كند كه اين وزارتخانه و بانك مركزي بتوانند وظايف خودشان را در حوزه بازار و پول، متناسب با شرايط روز اجرا كنند.
وي هم چنين تغييرات نرخ ارز را طبيعي بيان كرد و گفت: اين تغييرات نگراني خاصي ايجاد نمي كند.
رضوي يادآور شد: به اعتقاد وزارت امور اقتصادي و دارايي نرخ ارز در چند سال گذشته به ثبات خوبي رسيده است و اتفاقاتي نيز كه هم اكنون رخ داده به علت هيجان طبيعي بازار است.
وي تصريح كرد: در چند سال گذشته نرخ ارز تغيير قابل توجهي نداشته است و در سال هاي گذشته نيز در حد چند درصد بوده كه تفاوت زيادي نداشته است.
معاون حقوقي و پارلماني وزارت امور اقتصادي و دارايي گفت: دولت برنامه يكسان سازي نرخ ارز را در دستور كار دارد و در شرايط مناسب اجرا خواهد كرد.
به گفته وي با كاهش نرخ ارز قيمت كالاهاي خارجي در كشور ارزان تر خواهد شد كه اين مساله به نفع توليد ملي نيست.
سمينار كارآفريني با حضور صاحبان صنايع منطقه كاشان در سالن كنفرانس اتاق بازرگاني اين شهر برگزار شد.
7408/6136 * خبرنگار: يوسف صائب * انتشار: محمد جهانگيريان

* لينك جستجو كانال تلگرامي ايرنا كاشان: irnakashan@
*ايميل: kashan@irna.ir