مقدماتی جام جهانی فوتبال؛ جادوی «مسی» ناجی آرژانتین شد

تهران - ایرنا- «لیونل مسی» با درخشش خود موجب برتری تیم ملی آرژانتین مقابل كلمبیا در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 را فراهم كرد و به شرایط نابسامان این تیم پایان داد.

به گزارش ایرنا، بامداد چهارشنبه و در هفته دوازدهم از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در منطقه آمریكای جنوبی، تیم ملی آرژانتین كه هفته های سختی را پشت سرگذاشته بود، در دیداری حساس از كلمبیا پذیرایی كرد و به برتری قاطع سه بر صفر دست یافت.
آرژانتین با كسب این پیروزی ارزشمند 19 امتیازی شد و به رتبه پنجم رسید و كلمبیا نیز 18 امتیازی باقی ماند.
آرژانتین پس از شكست سه بر صفر مقابل برزیل كه تداوم نتایج ضعیف اخیرش بود در شرایط خوبی قرار نداشت و برای پایان دادن به ناكامی ها، تنها به پیروزی مقابل كلمبیا می اندیشید.
در دقیقه دهم، میزبان صاحب یك ضربه ایستگاهی شد كه «لیونل مسی» با شوتی مهار نشدنی گل نخست را برای این تیم به ثمر رساند.
در دقیقه 22، حركت پابه توپ «لیونل مسی» و ارسال وی سبب شد تا «لوكاس پراتو» با ضربه سر تماشایی، دومین گل میزبان را به ثمر برساند تا ورزشگاه «دل بیسنترناریو» را غرق در شادی كند.
در سایر دقایق نیمه نخست، بازیكنان آرژانتین روش محتاطانه ای را در پیش گرفتند و با برتری 2 بر صفر به رختكن رفتند.
در نیمه دوم تلاش بازیكنان كلمبیا برای جبران نتیجه ثمری نداشت و آرژانتین به خوبی از اندوخته خود محافظت كرد.
در دقیقه 84، مسی بار دیگر با نبوغ بالای خود توپ را در دهانه دروازه كلمبیا به «آنخل دی ماریا» رساند و این بازیكن سومین گل آرژانتین را به ثمر رساند تا از انتقادهای اخیر رهایی پیدا كند.
در دیدار همزمان، شیلی در «سانتیاگو» میزبان اروگوئه بود و به برتری سه بر یك رسید تا 20 امتیازی شود و اروگوئه نیز 23 امتیازی باقی ماند.
پیش از این، اكوادور با كسب برتری سه بر صفر مقابل ونزوئلا، 20 امتیازی شد و بولیوی با یك گل از سد پاراگوئه گذشت تا به امتیاز هفتم خود برسد.
از ساعت ساعت 5 و 45 دقیقه، تیم ملی برزیل در شهر «لیما» میهان پرو خواهد بود.
10 تیم حاضر در رقابت های منطقه آمریكای جنوبی، در یك گروه به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می روند كه در پایان چهار تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم پنجم به مرحله پلی آف راه پیدا می كند.
شبد** 3783**9122
خبرنگار: امیر میرزاییان** انتشار دهنده : مهدی نعمتی

سرخط اخبار ورزش