بيمارستان صحرايي نيروي دريايي ارتش در مرز شلمچه راه اندازي شد

آبادان - ايرنا - بيمارستان صحرايي نيروي دريايي راهبردي ارتش جمهوري اسلامي ايران از سوي پايگاه دريايي خرمشهر شامگاه سه شنبه در مسير بازگشت زائران اربعين حسيني در مرز شلمچه راه اندازي شد.

به گزارش ايرنا فرمانده پايگاه دريايي آبادان خرمشهر شامگاه سه شنبه در اين آئين گفت: نيروي دريايي راهبردي ارتش جمهوري اسلامي براساس مسئوليتي كه در منطقه خوزستان به ويژه آبادان و خرمشهر دارد، اين بيمارستان را در راستاي خدمات رساني به زائران حسيني كه از كربلا به ايران باز مي گردند، راه اندازي كرد.
ناخدا يكم عرشه ستاد نادر حمودي افزود: در اين بيمارستان تيم اداره بهداشت درمان نيروي دريايي با كمك 25 پرسنل در اين بيمارستان صحرايي به ارائه خدمات مي پردازند، كه از اين جمع، يك پزشك عمومي، يك پزشك متخصص، 2 پرستار زن ، 2 پرستار مرد به ارائه خدمات درماني به صورت سرپايي مي پردازند.
وي اظهار كرد: سه دستگاه آمبولانس كه يكي از آنها مخصوص طب و پيشگيري است نيز در محل استقرار بيمارستان صحرايي نيروي دريايي مستقر شده اند.
ناخدا حمودي در بخش ديگري از سخنانش با بيان ارائه رايگان برخي داروهاي مورد نياز مراجعه كنندگان در اين بيمارستان تصريح كرد:داروهاي مورد نياز پس از تشخيص پزشك به بيماران ارائه مي شود.
فرمانده پايگاه دريايي آبادان خرمشهر با بيان اينكه بسته هاي بهداشتي ويژه خواهران و برادران براي توزيع در ميان بيماران و زائران پيش بيني شده است، گفت:از زائران مشكوك به بيمارهاي خطرناك آزمايش هاي لازم گرفته مي شود.
ناخدا حمودي با اشاره به همكاري نيروي دريايي راهبردي ارتش جمهوري اسلامي با هلال احمر و دانشكده علوم پزشكي آبادان براي ارائه خدمات بيشتر و بهتر به زائران در شلمچه افزود: دو تخته چادر هر كدام به ابعاد 50 متر مربع در اين محل برپا شده كه در آن فضايي براي ويزيت مراجعان پيش بيني شده است.
وي اظهار كرد:با هماهنگي انجام شده، در صورت نياز بيماري به بستري آن بيمار با آمبولانس هاي مستقر در محل به درمانگاه 30 تختخوابي پايگاه دريايي خرمشهر انتقال مي يابند.
فرمانده پايگاه دريايي خرمشهر در بخش ديگري از سخنانش تصريح كرد: در بخش اورژانس نيز برادران و خواهران براي ارائه خدمات به متقاضيان مستقرند.
به گفته وي اين بيمارستان صحرايي از امروز تا پنجم آذرماه براي ارائه خدمات به زائران داير است و محل استقرار اين بيمارستان در كريدور اصلي بازگشت زائران به كشور پيش بيني شده است.
مرزهاي شلمچه و چذابه در استان خوزستان از مبادي تردد زائرا ن اربعين حسيني به عراق است.
مرز شلمچه از مبادي اصلي تردد زائران اربعين حسيني در 15 كيلومتري ميدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد.
بر اساس پيش بيني ها حدود يك ميليون زائر در اربعين امسال از مرز شلمچه تردد مي كنند.
6125/7104/1772 خبرنگار:مسعود گادار ** انتشار دهنده: مجيد ملازاده

سرخط اخبار جامعه