«كربلا، جغرافیای یك تاریخ» به آهنگسازی مجید انتظامی منتشر شد

تهران- ایرنا- آلبوم موسیقی متن فیلم «كربلا، جغرافیای یك تاریخ» به آهنگسازی مجید انتظامی در بازار موسیقی ایران منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار موسیقی ایرنا، موسیقی متن فیلم «كربلا، جغرافیای یك تاریخ» در قالب یك آلبوم موسیقی منتشر شد.
این اثر را مجید انتظامی، آهنگساز سرشناس موسیقی ایران، ساخته و مركز موسیقی حوزه هنری آن را منتشر كرده است.
ناشر این اثر در بروشور این آلبوم نوشته است: مركز موسیقی حوزه ی هنری برای ارج نهادن به هنر شریف عاشورایی و همراهی و گام زدن در این مسیر خطیر، با در نظر داشتن نیازهای امروز و تلاش برای معرفی هرچه بهتر آثار فاخر هنری به مخاطب، بر آن بوده است تا هر سال اثری متعالی با محوریت عاشورا منتشر كند.
از این رو، پس از تولید فیلم ارجمند «كربلا، جغرافیای یك تاریخ»، به همت معاونت سینمایی حوزه هنری، مركز موسیقی این فرصت را غنیمت دانست تا موسیقی ارزشمند آن را در قالب لوح فشرده پیشكش علاقه مندان كند. باشد كه این اثر هنری پاسخی به علاقه و تقاضای مشتاقان فرهنگ عاشورایی و موسیقی ایرانی باشد.
برای اجرای قطعه های این اثر، مجید انتظامی از نوازندگان نامداری بهره برده است كه عبارتند از: علی رحیمیان، ارسلان كامكار، نیما زاهدی، میلاد عالمی و علی جعفری پویان (ویلون)، مازیار ظهیرالدینی و پویا خوش آهنگ (ویلون آلتو)، كریم قربانی و مهرداد عالمی (ویلونسل)، پورنگ پورشیرازی (كنترباس)، پاشا هنجنی (نی)، پریچهر خواجه (قانون)، شهرام غلامی (عود)، ناصر رحیمی (فلوت)، فرزاد بیژنی و میلاد عباسی (هورن)، حسین شریفی (ترومبون)، هومن نامداری (كلارینت) و كورش بزرگ پور (سازهای كوبه یی).
در این اثر مجید انتظامی افزون بر آهنگسازی، نوازندگی ساز ابوا را نیز بر عهده داشته و علی تفرشی و مریم ابراهیمی نیز آواگران این مجموعه بوده اند. در كنار این آواگران، شهرام ركوعی، مهرداد ناصحی، جمیله پولادی ها، ویدا محمودی و الهام نورانی نیز هم آوایان اثر بوده اند.
مجید انتظامی از شاخص ترین آهنگسازان ایرانی در حوزه موسیقی فیلم است كه از جمله آثار ماندگار او می توان به موسیقی فیلم های «از كرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف» ، «دوئل»، «روز واقعه» و «آژانس شیشه یی» اشاره كرد.
آلبوم موسیقی فیلم «كربلا، جغرافیای یك تاریخ» دارای 17 قطعه از موسیقی های به كار رفته در متن این فیلم مستند سینمایی است؛ فیلمی كه داریوش یاری آن را نوشته و كارگردانی كرده است و منوچهر اسماعیلی، ایرج رضایی، فرهاد اصلانی و شهاب حسینی صداپیشگان آن بوده اند.
این فیلم در سال 1394 ساخته شده و به تازگی به صورت محدود اكران شده است.
آلبوم موسیقی متن فیلم «كربلا، جغرافیای یك تاریخ»، به آهنگسازی مجید انتظامی و به همت مركز موسیقی حوزه ی هنری منتشر شده است.
فراهنگ**3067**1027**خبرنگار: امیرحسین دولتشاهی**انتشار دهنده:محمدجواددهقانی