۲۴ آبان ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۴۲
کد خبر: 82308284
۰ نفر
نظارت بر  واحدهاي كارگري همدان تشديد مي شود

همدان- ايرنا- مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان گفت: يكي از مهمترين وظايف و مسئوليتهاي بازرسان كار، صيانت از نيروي كار و بررسي علمي و فني حوادث ناشي از كار است، كه در اين راستا نظارت بر واحدهاي كارگري تشديد خواهد شد.

احمد توصيفيان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بازرسي كار يكي از اركان فعال و پوياي ادارات تعاون، كار و رفاه اجتماعي بوده و نقش سازنده اي را در بهبود شرايط كار و توليد، پيشگيري از حوادث كار، فعال كردن كميته هاي حفاظت فني ايمني و مشاغل سخت و زيان آور ايفا مي كنند و بازرسان چشم هاي قانون كار براي احقاق حق نيروي كار هستند.
وي اضافه كرد: با وجود حجم بالاي بازرسي هاي ادواري و دوره اي، بازرسان اين اداره كل متعهدانه به وظايف خود عمل مي كنند كه اين نشان دهنده صداقت و اخلاص در عملكرد و تبحر و تخصص در اجراي وظايف محوله است و بايد با تامين امكانات مناسب براي شتاب در اجراي ماموريت هاي بازرسان، انگيزه نيروهاي تلاشگر را تقويت كرد.
توصيفيان نقش بازرسيهاي مستمر و برنامه ريزي شده را در كاهش مشكلات كارگري و آرامش رواني در محيط هاي كاري و ارتقاي سطح ايمني در كارگاه ها تاثير گذار دانست و افزود: از ابتداي سال ‌جاري تاكنون بازرسي هاي مختلفي از سطح كارگاه‌ها صورت گرفته كه در اين بازرسي‌ها نكات مهم ايمني، حفاظتي و بهداشتي و همچنين مواردي از اجراي مواد قانوني كار، مورد بررسي و به كارفرمايان ابلاغ شده است.
توصيفيان تصريح كرد: كارفرمايان نكات ايمني در كارگاهها را رعايت كنند تا خود سبب به خطر افتادن جان كارگران نشوند و در مورد رعايت موارد و نكات حفاظت و ايمني كاراز طريق مسئول ايمني نظارت داشته باشند.
مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان يادآور شد: كارگران نيز بايد به اين مسائل اهميت داده و نكات ايمني و بهداشتي محل كار را رعايت كنند و در صورت بروز هر گونه سرپيچي از ايجاد فضاي مناسب كاري از سوي كارفرمايان به مقام هاي ذيربط اطلاع دهند.
7523/6993
خبرنگار: مرضيه بختياري** انتشار دهنده: اكبر بهاروند