تكمیل طرح متروی تهران- گرمسار 900 میلیارد ریال اعتیار نیاز دارد

سمنان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تكمیل و بهره برداری طرح متروی تهران- گرمسار به حمایت های همه جانبه دولت و 900 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

غلامرضا كاتب روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بهره برداری از متروی تهران-گرمسار می تواند در كاهش ترافیك در استان تهران و جاده خروجی در غرب استان سمنان موثر باشد.
وی افزود: نزدیكی به تهران یك فرصت ارزشمند برای رونق اقتصادی است و با بهره برداری از این طرح، مردم شهرستان گرمسار و آرادان می توانند كمتر از نیم ساعت به مركز تهران سفر كنند.
كاتب، با انتقاد از عملیاتی نشدن این طرح در زمان تعیین شده، ادامه داد: بر اساس مصوبات سفر كاروان تدبیر و امید به سمنان، افتتاح متروی تهران- گرمسار باید تا پایان شهریور95 محقق می شد، ولی تاكنون این طرح عملیاتی نشده است.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: 15 آبان 95 زمان دیگری بود كه برای افتتاح این طرح تعیین شده بود اما به دلیل كمبود اعتبار، این طرح مهم زیرساختی تاكنون به بهره برداری نرسیده است.
كاتب خاطرنشان كرد: بر اساس پیگیری های صورت گرفته مسوولان استان سمنان، وزیر راه و شهرسازی بهره برداری این طرح ملی را حداكثر تا پایان سال 95 اعلام كرده است.
وی با بیان اینكه متروی تهران- گرمسار در صورت استقبال مردم می تواند روزانه تعداد قابل توجهی از مسافران را بین استان‌های تهران و سمنان جا به جا كند، خاطرنشان كرد: مبدا این مترو از ایستگاه جوانمرد قصاب در تهران آغاز می شود و با عبور از ورامین، در شهرستان گرمسار پایان می‌یابد.
كاتب گفت: مسوولان استان سمنان به شدت پیگیر بهره برداری و افتتاح طرح ملی متروی تهران- گرمسار تا پایان سال 95 هستند و امیدواریم در نوروز سال 96 بخش قابل توجهی از سفرها از این خط ارتباطی انجام شود.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسوولان تهران باید برای كاهش حجم ترافیكی، كاهش مصرف انرژی و تردد آسان تر جاده ای، در بهره برداری از طرح متروی تهران- گرمسار تلاش كنند.
گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و 182 كیلومتر مربع و جمعیتی حدود 70 هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به كویر مركزی محدودمی شود.
شهرستان گرمسار به دلیل نزدیكی با تهران و برخورداری از صنایع و واحدهای آموزش عالی، میزبان جمعیت قابل توجهی از استان تهران است.
7339/6103
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان