برترین رسانه ها و غرفه های جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها معرفی شدند

تهران - ایرنا - برترین رسانه ها و غرفه های بیست و دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیین اختتامیه بیست و دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها عصر جمعه با حضور حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها و جمعی از مدیران مسوول خبرگزاری ها، روزنامه ها، اصحاب رسانه و چهره های فرهنگی در شبستان مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.
شورای هماهنگی تشكل های مدیتریتی مطبوعات با تقدیر از تمامی رسانه های حاضر در بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، بعد از بررسی فعالیت ها های غرفه های مختلف حاضر در نمایشگاه و امتیاز بندی بر اساس شاخص های منتشر شده قبل از آغاز نمایشگاه، رسانه های برتر را در گروه شركت كننده معرفی كرد.
بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از 14 تا 21 آبان ماه در مصلای امام خمینی(ره) آغاز شد و عصر امروز(جمعه 21 آبان ماه) پایان یافت.

* در گروه نشریات استانی و منطقه ای:
غرفه نشریه پیام عسلویه به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مازیار هوشمند به عنوان غرفه برتر انتخاب شد.
در این گروه صفای سخن، نقد حال، همدان پیام، نی، ریزان فارس، اتفاقیه خراسان، ستاره شرق به عنوان رسانه های فعال تعیین شدند.

* گروه نشریات كودك و نوجوان
غرفه نشریات نبات به صاحب امتیازی مؤسسه فردای روشن كودك و مدیرمسئولی مجتبی سادات به عنوان غرفه برتر معرفی شد. همچنین غرفه سروش كودك و فندق به عنوان غرفه های فعال شناخته شدند.

* گروه دین و اندیشه
به طور مشترك خبرگزاری قرآن (ایكنا) به مدیرمسئولی حمید فرزام و پایگاه اطلاع رسانی شفقنا به مدیرمسئولی مجتبی حسینی توسل به عنوان غرفه های برتر و غرفه های خبرگزاری تقریب، پایگاه اطلاع رسانی عقیق و خبرگزاری حوزه به عنوان غرفه های فعال معرفی شدند.

* گروه فرهنگی_هنری
پایگاه خبری هنر آنلاین به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مهدی افضلی به عنوان غرفه برتر شناخته شد. همچنین غرفه های خط خطی، ریتم زندگی، پیشخوان، سرزمین هنر، سینما-ادبیات، تهران، پاراگراف، آزما به عنوان غرفه های فعال در این گروه معرفی شدند.

* گروه آموزشی تخصصی:
پایگاه خبر وب دا به صاحب امتیازی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و به مدیرمسئولی عباس زارع نژاد به عنوان غرفه برتر در این گروه معرفی شد. همچنین غرفه های سلامت آنلاین، مدیران ارشد، آسمان نما، سلامت نیوز، چهارفصل، نجوم، انشا و نویسندگی، و اقتصاد و مدیریت شهری به عنوان غرفه های فعال این گروه معرفی شدند.

* گروه عمومی_خانواده
در این گروه غرفه چهلچراغ به صاحب امتیازی فریدون عموزاده خلیلی به عنوان غرفه برتر شناخته شد. همچنین در این گروه غرفه های راز، هنر آذین، موفقیت، خانواده سبز، پنجره خلاقیت، نهاد خانواده سالم، و هفت روز زندگی نیز به عنوان غرفه فعال این گروه معرفی شدند.

* گروه سیاسی_اقتصادی
در این گروه غرفه برتر، نشریه مهرنامه به صاحب امتیازی فروزنده ادیبی و مدیر مسئولی مهدی شمشیریان و نشریه پایتخت كهن به صورت مشترك به مدیرمسئولی علی نظری به صورت مشترك معرفی شدند. همچنین در این گروه غرفه های شنبه، رو به رو، مثلث، چشم انداز ایران، تابش كوثر، رویداد 24، تجارت جنوب، حمل و نقل، تدبیر 24، و انصاف فردا به عنوان غرفه های فعال معرفی شدند.

* گروه روزنامه ها
روزنامه شهروند به صاحب امتیازی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی به مدیر مسئولی عبدالرسول وصال به عنوان غرفه برتر شناخته شد. همچنین در این گروه روزنامه های صمت، ستاره صبح، هنرمند، هفت صبح، و نوزده دی نیز به عنوان غرفه های فعال این گروه معرفی و تجلیل شدند.

* گروه خبرگزاری ها
دو خبرگزاری به طور مشترك شامل خبرگزاری ایسنا و تسنیم به عنوان غرفه برتر و همچنین غرفه خبرگزاری های برنا، ایلنا، دفاع مقدس و ایمنا به عنوان غرفه های فعال در این گروه معرفی شدند.

* مؤسسات مطبوعاتی
مؤسسه مطبوعاتی ابن سینای بزرگ به مدیریت امیرعباس فتاح زاده به عنوان غرفه برتر و غرفه های خبر، قدس، و جماران نیز به عنوان غرفه های فعال این گروه معرفی و تجلیل شدند.
بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها لحظاتی پیش پس از هشت روز فعالیت با حضور 940 رسانه در 640 غرفه و شعار «شفافیت، صداقت» به كار خود پایان داد.
فراهنگ ** 1355 ** 9362 ** خبرنگار: اكبر قزوینیان ** انتشار دهنده: امید غیاثوند