امام زادگان ابراهيم و قاسم(ع) آستارا آماده ميزباني عزاداران حسيني

آستارا - ايرنا - سرپرست اداره تبليغات اسلامي آستارا گفت: به مناسبت اربعين امام حسين (ع) اجتماع بزرگ عزاداران در صحن حرم امام زادگان ابرهيم و قاسم (ع) اين شهرستان برگزار مي شود.

حجت الاسلام ابراهيم حاتمي روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: مطابق سال گذشته مردم ديندار و ولايي شهرستان آستارا به مناسبت روز اربعين حسيني در اجتماعي باشكوه در سوگ سرور و سالار شهيدان به عزاداري خواهند پرداخت.
وي گفت: كاروان عزاداران آستارا در ساعت هشت صبح روز اربعين از مقابل سپاه ناحيه اين شهرستان با پاي پياده به سمت حرم مطهر امام زادگان ابراهيم و قاسم (ع) حركت خواهند كرد.
وي با اشاره به اينكه كاروان عزاداران بخش لوندويل نيز به صورت مستقل به محل حرم امام زادگان ملحق خواهد شد، بيان كرد: سخنراني، عزاداراي و برپايي نماز باشكوه ظهر اربعين در صحن حرم از آئين هاي ويژه اين روز خواهد بود.
حاتمي ايجاد ايستگاه هاي صلواتي در مسير حركت كاروان و همچنين راه اندازي پايگاه سيار بهداشت و هلال احمر را از جمله برنامه ها در روز اربعين عنوان كرد.
سرپرست اداره تبليغات اسلامي آستارا با اشاره به تشكيل ستاد اربعين حسيني در اين شهرستان، افزود: برگزاري چنين آيين هايي با اجتماع بي سابقه مردم مومن ، باعث تقويت حس وفاق و همدلي مي شود و در نتيجه جنبه تبليغاتي براي نشان دادن عظمت حضور مسلمانان در برابر دشمنان را به دنبال خواهد داشت.
وي با اشاره به اينكه امام حسين (ع) حقيقت هميشه زنده تاريخ است، اضافه كرد: همه ما بايد بتوانيم با انجام اعمال عبادي و الهي به سمت كارهاي خير حركت كنيم و به پيام هاي اصيل مكتب عاشورا در مسير رسيدن به سعادت واقعي به عنوان يك الگوي عملي توجه كنيم.
وي اظهار كرد: دشمنان كوردل در فكر از بين بردن جايگاه رفيع و ارزش والاي دين مقدس اسلام هستند اما اسلام به عنوان يك دين الهي و يك نور هميشه فروزان، چراغ راه انسان ها براي رسيدن به سعادت حقيقي است.
آستان مقدس امام زادگان ابراهيم و قاسم(ع) در هفت كيلومتري جاده آستارا به رشت واقع است و آن امامزادگان از فرزندان امام موسي كاظم(ع) هستند كه در سال 253 هجري قمري در راه ترويج اسلام به شهادت رسيده اند.
اين مكان مقدس به مناسبت اربعين امام حسين (ع) علاوه بر شهروندان مومن آستارا، همه ساله پذيراي عزاداراني است كه از شهرستان هاي اردبيل، نمين و تالش مي آيند.
شهرستان 86 هزار نفري آستارا در غرب استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: اميرحسين كبيري
7105 / 7124/2007