افزايش سه هزار جلد كتاب به منابع كتابخانه هاي عمومي آستارا

آستارا - ايرنا - رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي آستارا از اضافه شدن سه هزار جلد كتاب به منابع كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان در يك سال اخير خبر داد.

قاسم خسروي روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: از آبان ماه سال گذشته تاكنون سه هزار جلد كتاب با دو هزار و 640 عنوان به منابع چهار كتابخانه عمومي آستارا افزوده شده است.
وي افزود: همچنين در اين مدت 27 هزار 526 نفر با مراجعه به كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان از خدمات فرهنگي اين نهادها بهره مند شده اند.
وي اضافه كرد: هم اينك 45 هزار و 587 نسخه كتاب با 38 هزار و 192 عنوان در قفسه هاي كتابخانه هاي آستارا موجود است و اعضاي كتابخانه ها مي توانند ضمن مطالعه در محيط كتابخانه ها، كتاب ها را به صورت امانت در اختيار گرفته و مطالعه كنند.
خسروي از مشاركت يك خير آستارايي براي تجهيز كتابخانه پيامبر اعظم (ص) اين شهرستان خبر داد و بيان كرد: محمد سعادتمند با كمك 40 ميليون ريالي، بخش كودك كتابخانه مذكور را به امكانات سخت افزار فرهنگي مجهز كرده است.
وي از خيران خواست تا در جهت اعتلاي فرهنگ كتابخواني در آستارا بيش از پيش همت كنند.
چهار كتابخانه شهرستان آستارا يك هزار و 500 مترمربع مساحت و 2 هزار نفر عضو فعال دارد.
24 آبانماه روز كتاب و كتابخواني است و امسال از 15 تا 27 آبانماه روزهاي گراميداشت كتاب، كتابخواني و كتابدار تعيين شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070