امام جمعه پاوه: نقش و تأثیرگذاری رسانه ها در بیداری جامعه انكارناپذیر است

كرمانشاه- ایرنا- امام جمعه پاوه گفت: نقش و تأثیرگذاری رسانه های بصری، مكتوب و مجازی در كنار رسانه منبر در بیداری جامعه مهم و انكارناپذیر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا ملا قادر قادری چهارشنبه شب در نشست با اصحاب رسانه پاوه و اورامانات با بیان اینكه منبر و مساجد رسانه رسمی اسلام و مسلمانان است، گفت: منبر 1400 سال است در راستای اطلاع رسانی به مردم به ویژه مسلمانان خدمت می كند و آنان را به سعادت و خوشبختی و دوری از انحراف دعوت و توصیه می كند.
وی با اشاره به فراز و نشیب های پیش روی اصحاب رسانه، تلاش و جدیت، صبر و صداقت را در كنار علم و دانش مهمترین ابزار برای تزریق امنیت و آرامش به جامعه و فراهم كردن زمینه رشد و توسعه عنوان كرد.
ماموستا قادری اضافه كرد: اگر رسانه های جمعی در كنار رسانه منبر و در یك جهت و با یك فكر حركت كنند می توانند در زمینه ملی، فكری و اعتقادی خدمات شایان توجهی را انجام دهند.
وی بیان واقعیت به مردم را از رسالتهای خطیر رسانه ها عنوان كرد و گفت: رسانه هایی موفق هستند كه بتوانند با بیان واقعیتها و صداقت در گفتار و نوشتار خویش مقبولیت عمومی مردم را بدست آورند.
امام جمعه پاوه با بیان اینكه امروز درگیری در جهان اسلام فكری و عقیدتی است و بعضا سرچشمه آن مساجد است، گفت: اگر منبر و محراب و رسانه ها با هم و در كنار هم باشند در تبیین مسایل و اعتدال بخشیدن به افكار جامعه و در محكوم كردن تندروی می توانند مؤثر واقع شوند.
وی گفت: استفاده نكردن بهینه از رسانه ها و شبكه های اجتماعی تهدیدی جدی برای جامعه، تخریب بنیان خانواده و تضعیف اخلاق در جامعه است.
وی صداقت در نوشتن و انعكاس اخبار را مهم دانست و اصحاب رسانه را به دوری از اخباری كه با تحریك احساسات عمومی، سیاسی، ملی و مذهبی مردم سبب تنش و تشنج در جامعه شود، توصیه كرد و افزود: اما اگر این تحریك احساسات در جهت حفظ و تقویت امنیت ملی، آرامش جامعه و رشد و توسعه منطقه و كشور باشد، قابل تقدیر است.
ماموستا قادری، به نقش رسانه ها در تغییر فرهنگ و سنت های جامعه اشاره كرد و گفت: رسانه ها با تبدیل جامعه سنتی به جامعه مدرن و تغییر فضای جامعه، ضمن به ارمغان آوردن دستاوردهای مثبت در كنار این دستاوردها، فرهنگ، اخلاق و دین ما را مخدوش كرده و زمینه بسیاری از مشكلات را برای مردم فراهم كرده اند.
امام جمعه پاوه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مهمترین رسالت رسانه ها را تشویق و ترغیب مردم به مشاركت حداكثری و قدرتمند در انتخابات عنوان كرد و گفت: حضور مردم در صحنه و مشاركت آنان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی، نظام مقدس جمهوری اسلامی را در جهان بیمه كرده و به آن مشروعیت و مقبولیت می بخشد.
امام جمعه پاوه در پایان با اهدای لوح و هدایایی از خبرنگاران شهرستان پاوه و منطه اورامانات تقدیر كرد.
شهرستان پاوه با بیش از 60 هزار نفر جمعیت در شمال غربی كرمانشاه قرار دارد.
7448/8066 خبرنگار: محمدهادی زامیاد ** انتشار دهنده:علی مولوی

سرخط اخبار استان‌ها