نتیجه انتخابات آمریكا اثری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد

تهران - ایرنا - رییس‌ جمهوری با بیان این كه عزت و استقلال ایران در این است كه مواضع ما فقط از خواست و اراده مردم كشور اثر می‌پذیرد و با تغییرات در دولت‌های خارجی تغییر نمی‌كند، گفت: نتیجه انتخابات آمریكا اثری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه امروز - چهارشنبه - هیات دولت افزود: موقعیت آمریكا در جامعه بین‌المللی و افكار عمومی جهان به دلیل سیاست‌های غلط تضعیف شده و شكاف بیشتر با جامعه جهانی و اروپا به این موقعیت، بیشتر ضربه خواهد زد.
وی ادامه داد: نتیجه انتخابات آمریكا، نشان التهابات و نبود ثبات داخلی آمریكا مدت‌ها باقی خواهد ماند و زمان زیادی می‌برد كه این اختلافات و مشكلات داخلی حل ‌شود.
رییس شورای عالی امنیت ملی با اعلام این كه امروز دیگر آمریكا به هیچ وجه بیش از گذشته توانایی استفاده از ایران‌هراسی و ایجاد اجماع جهانی بر علیه ایران را ندارد، خاطرنشان كرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در تعامل سازنده با جهان و شكسته شدن تحریم‌های هسته‌ای، روابط اقتصادی ایران با همه كشورها را یك مسیر رو به رشد و برگشت ناپذیر قرار داده است.
روحانی تأكید كرد: هوشمندی ایران در توافق هسته‌ای این بود كه برجام را نه به عنوان توافق با یك كشور یا یك دولت بلكه به عنوان یك قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت كرد كه با تصمیم یك دولت قابل تغییر نیست.
به گزارش ایرنا، دونالد جان ترامپ پس از یك رقابت تنگاتنگ با شكست رقیب سرسختش هیلاری كلینتون از حزب دمكرات با كسب 289 آرای الكترال از 50 ایالت این كشور به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریكا به كاخ سفید راه یافت.
سیام ** 9314** 1336 خبرنگار: داود توسلی**انتشاردهنده: مهرنوش خانزائی