درآمد400 هزار میلیارد ریالی شركت های دانش بنیان در دولت یازدهم

یاسوج- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: شركت های دانش بنیان كشور در مدت سه سال و نیم فعالیت دولت تدبیر و امید افزون بر 400 هزار میلیارد ریال درآمد كسب كردند.

سورنا ستاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج اظهار داشت: دولت یازدهم توجه ویژه به توسعه اقتصادی كشور با رویكرد اقتصاد دانش بنیان دارد و در این راه موفقیت هایی نیز كسب كرده است.
وی گفت: افزون بر 100 هزار نفر در دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصاد دانش بنیان مشغول به كار شده اند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: هم اینك افزون بر 2 هزار و 800 شركت دانش بنیان در حوزه های مختلف در كشور فعال هستند.
ستاری، حمایت و تمركز دولت و شخص رئیس جمهوری نسبت به مقوله اقتصاد دانش بنیان را به عنوان رخدادی مهم و روش جدید از اقتصاد در كشور یادآور شد و بیان كرد: یكی از راهبردی ترین و مهمترین شاخص های تحقق اقتصاد مقاومتی تكیه بر تكنولوژی های جدید در حوزه شركت های دانش بنیان است.
وی با بیان اینكه همواره یكی از چالش های اساسی در كشور ارتباط ضعیف میان صنعت، دانشگاه و كاهش فرهنگ كارآفرینی بوده، تصریح كرد: این معضل تا حدود زیادی با راه اندازی شركت های دانش بنیان و تغییر رویكردی كه در این حوزه اتفاق افتاده، مرتفع شده است.
وی گفت: رویكرد و راهبرد دولت یازدهم برای رونق و توسعه اقتصادی، رفع بحران بیكاری، افزایش میزان بهره وری و ارتقای شاخص های توسعه همه جانبه حول محور اقتصاد دانش بنیان می چرخد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: دانشگاهها امروزه در سراسر كشور پایلوت اصلی و نقطه عطفی در اقتصاد كشور محسوب می شوند كه در دولت یازدهم اهمیت فراوانی به آن داده شده است.
معاون علمی رئیس جمهوری به منظور شركت در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی در كهگیلویه وبویراحمد به یاسوج سفر كرده است.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: حسینعلی راشكی
3016/8005