شطرنجبازان نوجوان ایران بدون شكست در صدر رقابت های تیمی آسیا ایستادند

تهران - ایرنا - تیم شطرنج زیر 14 سال ایران در دور سوم و چهارم رقابت‌ های شطرنج تیمی آسیا تیم ‌های مالزی و چین الف را شكست داد.

تیم شطرنج زیر 14 سال ایران در رقابت های شطرنج تیمی آسیا در دور سوم با تركیب «مهدی غلامی اورمی»، «برنا درخشانی»، «آناهیتا زاهدی فر» و «سید كیان پورموسوی» مقابل تیم مالزی صف آرایی كرد و با نتیجه 2.5 بر 1.5 به پیروزی رسید. در این دور غلامی و زاهدی فر مقابل حریفان حریفان خود به برتری رسیدند و درخشانی نیز مقابل نماینده مالزی به تساوی رضایت داد و پورموسوی نیز بازی را به حریف خود واگذار كرد.
تیم شطرنجبازان كشورمان در دور چهارم نیز با تركیب «مهدی غلامی اورمی»، «برنا درخشانی»، «آرش داغلی» و «آناهیتا زاهدی فر» مقابل تیم چین الف قرار گرفت. این بازی نیز با نتیجه 2.5 بر 1.5 به سود ایران پایان یافت.
در این دور داغلی و زاهدی فر مقابل حریفان خود به برتری رسیدند، غلامی مقابل نماینده مالزی به تساوی رضایت داد و درخشانی نیز بازی را به حریف خود واگذار كرد.
حریف دور بعدی تیم شطرنج زیر 14 سال ایران، تیم سریلانكا است.
نمایندگان ایران در پایان دور چهارم با چهار پیروزی و 10 امتیاز تیمی در صدر قرار دارد و تیم های شطرنج چین الف و سریلانكا با سه پیروزی و یك شكست در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
مسابقات تیمی قهرمانی شطرنج زیر 14 سال آسیا در9 دور و به روش سوئیسی انجام خواهد شد. این مسابقات از 16 آبان ماه به میزبانی چین آغاز و تا 21 همین ماه ادامه دارد.
چین با چهار تیم و سنگاپور و مالدیو هر كدام با دو تیم در این رقابت ها حضور دارند.
كشورهای چین، ایران، مالزی، مغلوستان، سریلانكا، عراق، سنگاپور، بنگلادش، هنگ كنگ، ماكائو و مالدیو شطرنجبازان زیر 14 سال خود را به این رقابت ها اعزام كرده اند.
ورزشی **9395** خبرنگار: داود آجورلو * انتشاردهنده:علی خورسندی

سرخط اخبار ورزش