نامه 500 هزاركودك فلسطینی به بان كی مون

تهران- ایرنا- هزاران كودك در رام الله با نوشتن 500 هزار نامه به 'بان كی مون' دبیر كل سازمان ملل متحد خواستار آزادی كودكان بازداشت شده فلسطینی شدند.

به نوشته پایگاه خبری فلسطینی (صفا)، هزاران كودك فلسطینی در مراسمی از سوی سازمان وزارت آموزش و باشگاه اسرای فلسطینی با ارسال 500 هزار نامه خواستار آزادی كودكان بازداشت شده فلسطینی شدند.
'قدوره فارس' رئیس باشگاه اسرای فلسطینی در این باره گفت: كودكان فلسطینی در نامه های خود خواستار آزادی كودكان بازداشت شده و زندگی آنان در محیطی به دور از وحشت و اشغال شده اند.
وی همچنین از بازداشت 450 كودك زیر هجده سال و شكنجه دیدن شماری از آنان از سوی رژیم صهیونیستی خبر داد.
دادگاه مركزی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه یك نوجوان 14 ساله فلسطینی را به 12 سال حبس محكوم كرد.
«احمد مناصره» نوجوان فلسطینی به اتهام تلاش برای قتل یك شهرك نشین صهیونیست به 12 سال حبس محكوم شده است.
پلیس رژیم صهیونیستی «احمد مناصره» را مهر ماه سال گذشته (اكتبر2015) در نزدیكی شهرك صهیونیستی «بسغات زئیف» بازداشت كرد.
نظامیان رژیم صهیونیستی تنها در ماه گذشته میلادی (اكتبر) 554 فلسطینی را در مناطق مختلف كرانه باختری و نوار غزه بازداشت كردند.
در حال حاضر بیش از 7 هزار فلسطینی در 17 زندان رژیم صهیونیستی به سر می‌برند كه بسیاری از آن‌ها در چارچوب سیاست «بازداشت اداری» زندانی شده‌اند.
اسرای فلسطینی اغلب به منظور ابراز اعتراض و نارضایتی خود نسبت به سیاست بازداشت اداری، به اعتصاب غذا متوسل می‌شوند.
سرزمین های اشغالی از ابتدای ماه اكتبر 2015 (9مهر 1394) صحنه اعتراض های گسترده فلسطینیان به سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در قبال مسجدالاقصی در بیت المقدس اشغالی بوده كه این دور تازه قیام فلسطینی ها علیه رژیم صهیونیستی به انتفاضه سوم یا انتفاضه قدس معروف شده است.
خاورم**9366**1275
مترجم: صغری رحیمی*انتشار دهنده: مجید جعفری

سرخط اخبار جهان