سامانه 125 آتش نشاني سمنان به هفت خط تلفني افزايش يافت

سمنان- ايرنا- مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني سمنان گفت: براي ايجاد سهولت بيشتر در تماس با آتش نشاني، تعداد خط هاي امدادي 125 سمنان به هفت خط افزايش يافت.

به گزارش روز يكشنبه شهرداري سمنان، سعيد اسمعيل پور گفت: سه خط تلفن امدادي 125 به خطوط امدادي اين سازمان افزوده شد و تعداد خط هاي اين تلفن به هفت رسيد.
وي افزود: با افزايش جمعيت شهري و توسعه شهرها و براي سرعت بخشيدن به امدادرساني و مشغول نبودن خطوط در هنگام بروز حوادث آتش سوزي و امداد و نجات، سه خط امدادي ديگر به سامانه خطوط 125 اضافه شده است و سازمان آتش نشاني سمنان، هم اكنون با هفت خط فعال در خدمت همشهريان براي ارايه خدمات شبانه روزي است.
وي با بيان اينكه اين خط تلفني هزينه‌اي براي تماس گيرنده ندارد و رايگان محاسبه مي‌شود، گفت: خط 125 در همه شهرهاي ايران به عنوان شماره تلفن آتش نشاني استفاده مي‌شود.
اسمعيل پور، تعداد تماس هاي شهروندان با خط امدادي 125 را از ابتداي سال 95 تا كنون 21 هزار و 161 مورد اعلام و تصريح كرد: از اين تعداد تماس819 مورد عملياتي شده است.
وي، آموزش به جا درباره شماره گيري خط تلفني 125 براي هنگام ضروري به كودكان را از سوي خانواده ها خواستار شد تا از مزاحمت هاي تلفني اين خط امدادي كاسته شود.
مدير عامل آتش نشاني شهرداري سمنان خاطر نشان كرد: شماره 125 براي ارايه خدمات سريع ايمني و امداد و نجات به شهروندان است و اشغال كردن آن يا گزارش حوادث غيرواقعي سبب مي شود حوادث واقعي مغفول بمانند و جان شهروندان به خطر بيفتد.
آتش نشاني سمنان از سال 84 به طور رسمي سازماني مستقل شد، اين سازمان داراي پنج ايستگاه آتش نشاني فعال است كه چهار ايستگاه در محدوده شهر و يك ايستگاه در شهرك صنعتي سمنان براي خدمت رساني به واحدهاي صنعتي واقع شده است.
از مهر 94 تا شهريور 95، بيش از 31 هزار تماس مردمي با سامانه 125 برقرار شد كه فقط چهار درصد آن در حدود يكهزار و 314 تماس عملياتي شد.
7341/6103
خبرنگار: خديجه سلطاني پور ** انتشاردهنده: مصطفي دهقان