آغاز ارائه خدمات رایگان بهداشتی در 6 كلانشهر با حضور وزیر بهداشت

مشهد- ایرنا- طرح ارائه خدمات رایگان بهداشتی به طور همزمان در 6 كلانشهر كشور روز شنبه در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در مشهد از طریق ویدئوكنفرانس آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این طرح همزمان با مشهد در كلانشهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، كرج و قم اجرا شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی مشهد در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: طرح ارائه خدمات رایگان بهداشتی در كلانشهرهای كشور ابتدا در حاشیه شهر و سپس در شهرهای كمتر از 20 هزار نفر اجرا می شود.
حمیدرضا بهرامی افزود: امروز شاهد ارائه خدمات بهداشتی و مراقبت های فعال در تمام مناطق كلانشهر مشهد با جمعیت حدود 2 میلیون نفر هستیم.
وی اظهار كرد: خدمات رایگان بهداشتی به طور همزمان در پنج مركز بهداشت مستقر در شهر مشهد با حضور وزیر بهداشت ارائه می شود.
وی گفت: در اجرای این طرح در هر مركز بهداشت با توجه به جمعیت آن 2 تا سه پایگاه مراقبت سلامت جدید راه اندازی شده است و در مجموع حدود یك هزار نفر شامل پزشك، دندانپزشك، كارشناس بهداشت محیط حرفه ای و كارشناس بهداشت روان در اجرای این طرح مشاركت دارند.
بهرامی افزود: هر كارشناس بهداشت حدود 2 هزار و 500 نفر را زیر پوشش دارد.
وی ارائه مراقبت های فعال بهداشتی و اجرای بسته ادغام پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر نظیر فشار خون بالا، دیابت، بیماریهای تغذیه ای و بیماریهای روحی روانی را از مزایای این طرح عنوان كرد.
در این مراسم علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی به همراه مصطفی مهرابی بهار رئیس دانشگاه علوم پزشكی مشهد و سایر مسئولان استانی و كشوری نیز حضور دارند.
وزیر بهداشت قرار است در مراسم تجلیل از بهورزان نمونه كشور در تالار ابن سینا مشهد نیز حضور یابد.
3027 / 6053 خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم