بد عهدي آمريكا براي همه اثبات شده است

تويسركان- ايرنا- امام جمعه تويسركان با اشاره به كارشكني هاي آشكار آمريكا در مورد برجام تصريح كرد: اكنون بد عهدي و قابل اعتماد نبودن آمريكا براي همه اثبات شده است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام مرتضي موحدي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تويسركان افزود: رابطه و مذاكره با آمريكا مشكلات ما را حل نمي كند و اكنون حتي تيم مذاكره كننده هسته اي نيز به بد عهدي و قابل اعتماد نبودن آمريكا اذعان دارند.
وي متذكر شد: منطق قرآن و تجربيات به ما مي گويد كه نسبت به آمريكا خوشبين نباشيم و با شجاعت، بصيرت، اقدام ، عمل و تكيه بر توانمدي هاي داخلي مسير توسعه و پيشرفت را بپيماييم.
حجت الاسلام موحدي با اشاره به اينكه اكنون آمريكا خود گرفتار بحران شده است اظهار كرد: 90 درصد ثروت آمريكا در اختيار يك درصد از جمعيت اين كشور است و بدهي هاي اين كشور دارد به مرز توليد ناخالص آن مي رسد.
وي ادامه داد: دو نامزد انتخابات رياست جمهوري آمريكا مشكلات اخلاقي دارند و دروغگويي آمريكا براي همه اثبات شده است.
وي با بيان اينكه امروز رهبر معظم انقلاب همان مواضع امام خميني(ره) كه برگرفته از قرآن كريم و اهل بيت(عليهم السلام) است را ادامه مي دهد خاطرنشان كرد: منطق استكبار ستيزي و مقابله با آمريكا در ميان ملت ايران در حقيقت بر اساس عمل به دستورات قرآن كريم مبني بر اعتماد نكردن به ظاغوت و استكبار و دوري از دشمنان خدا است.
وي اظهار كرد: امروز آمريكا و استكبار جهاني در قالب پروژه نفوذ به دنبال اين است كه به مسوولان و مردم بقبولاند كه مشكلات كشور جز با رابطه با آمريكا حل نمي شود.
امام جمعه تويسركان از حضور پرشور و كوبنده اقشار مختلف مردم در راه پيمايي يوم الله 13 آبان تجليل و خاطر نشان كرد: رهبر معظم انقلاب اين روز را نماد فرو ريختن هيمنه سلطه آمريكايي در ايران دانستند و از مسوولان فرهنگي كشور خواستند تا اسناد لانه جاسوسي را در متون درسي بگنجانند.
حجت الاسلام موحدي تاكيد كرد: آمريكا و استكبار جهاني عهد و پيمان نمي شناسد و هر وقت بتواند از همه ابزار خود براي ضربه زدن به ما استفاده مي كند.
وي يادآور شد: اكنون تقوا و صبر، برائت جويي از آمريكا و استكبار و تكيه بر توانمندي هاي داخلي با تلاش و سعي مضاعف وظيفه همه ما به شمار مي رود.
7524/6993
خبرنگار: وحيد الوندي** انتشار دهنده: بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها