رئيس فدراسيون وزنه برداري از توزيع نامتوازن بودجه فدراسيون ها انتقادكرد

اهواز - ايرنا - رئيس فدراسيون وزنه برداري جمهوري اسلامي ايران از توزيع نامتوازن و ناعادلانه بودجه فدراسيون هاي ورزشي كشور انتقاد كرد.

به گزارش ايرنا علي مرادي شامگاه جمعه در سفر به استان خوزستان براي شركت در نخستين جشنواره استعداديابي وزنه برداري استان در گفت و گو با خبرنگاران رسانه هاي گروهي افزود:فدراسيون وزنه برداري رتبه هفتم را به لحاظ دريافت اعتبارات دولتي از وزارت ورزش و جوانان دارد در حالي ورزش وزنه برداري بهترين عملكرد را در المپيك ريو داشت.
وي وزنه برداري را از مدال آورترين و افتخارآميزترين ورزش در رقابت هاي بين المللي و المپيك پس از كشتي عنوان كرد و گفت:فوتبال رتبه اول، كشتي در رتبه دوم و واليبال و وزنه برداري در رديف هاي ششم و هفتم از نظر دريافت بودجه قرار دارند.
رئيس فدراسيون وزنه برداري جمهوري اسلامي ايران در ادامه سخنانش گفت:بايد راهكاري كارشناسي و منصفانه انديشيده شود تا فدراسيون وزنه برداري بتواند پاسخگوي نيازهاي روزافزون هيات هاي ورزشي باشد.
***فدراسيون وزنه برداري با دوپيبنگ بشدت مبارزه مي كند
رئيس فدراسيون وزنه برداري جمهوري اسلامي ايران از دوپينگ به عنوان خط قرمز فدراسيون ياد كرد و گفت:اين فدراشيون با آن بدون اغماض برخورد مي كند.
مرادي ، وزنه برداري ايران را در رديف پاك ترين ورزش ها از نظر دوپينگ در سطح جهاني دانست و افزود: در همه رده هاي جوانان ، نوجوانان ، بزرگسالان و باشگاهي آزمايش دوپينگ گرفته مي شود.
وي گفت: در دهه هاي اخير وزنه برداران ما حتي در رده مسابقات پيشكسوتان دوپينگي نبوده اند كه اين نشان از نظارت عالي فدراسيون وزنه برداري دارد.
* خوزستان خانه وزنه برداري است
رئيس فدراسيون وزنه برداري جمهوري اسلامي ايران در ادامه سخنانش، خوزستان را به لحاظ قدمت، استعدادها و پرورش ورزش قهرماني، خانه وزنه برداري ايران توصيف كردو گفت: اين ورزش پرطرفدار به حمايت همه جانبه نياز دارد تا به نقطه اوج برسد.
وي گفت: مسئولان ارشد استان، نمايندگان و واحدهاي صنعتي استان بايد از وزنه برداري حمايت كنند تا استعدادها و ظرفيت هاي اين ورزش مدال آور و پرجاذبه شكوفا شود.
مرادي در ادامه گفت: قرار بود مسابقات انتخابي المپيك ريو در استان خوزستان برگزار شود كه متاسفانه چنين نشد.
رئيس فدراسيون وزنه برداري ايران گفت: خوزستان ظرفيت و توانايي برگزاري مسابقات بين المللي وزنه برداري را دارد و فدراسيون از برگزاري مسابقات جهاني در خوزستان حمايت مي كند.
وي ابراز اميدواري كرد:مسابقات قهرماني وزنه برداري جام فجر در بهمن ماه امسال با بهترين كيفيت در خوزستان (اهواز) برگزار شود.
به گزارش ايرنا در جشنواره استعداديابي وزنه برداري خوزستان(نونهالان) 15تيم يكصد وزنه بردار شركت داشتند.
6065/6125 خبرنگار:محمدرضا بنوره ** انتشار دهنده:سيدبهادر حسيني
كانال خبري ايرنا خوزستان: irnaahvaz@