رئیس قوه قضائیه از نجف اشرف راهی تهران شد

نجف اشرف- ایرنا- آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه كشورمان، در پایان سفر 7 روزه به عراق، شامگاه جمعه، نجف اشرف را به مقصد تهران ترك كرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله لاریجانی كه در راس یك هیات عالی روز شنبه این هفته وارد بغداد شده بود، در طول اقامت دو روزه اش در پایتخت عراق، با فواد معصوم رئیس جمهور، سلیم الجبوری رئیس پارلمان و حیدرالعبادی نخست وزیر ، عمار حكیم رئیس ائتلاف ملی، نوری المالكی معاون رئیس جمهور و نخست وزیر سابق و نیز وزیر خارجه عراق دیدار و گفت وگو كرد.
همچنین بعد از مذاكرات و گفت وگوهای آیت الله لاریجانی و مدحت محمود رئیس شورای عالی قضایی عراق و برگزاری یك نشست كارشناسی با حضور مقام های عالی قضایی ایران و عراق، دو كشور یك یادداشت تفاهم همكاری های قضایی وحقوقی امضاء كردند.
آیت الله لاریجانی در ادامه سفر به عراق، دوشنبه شب راهی نجف اشرف شد و در طول اقامت خود در این شهر ، ضمن زیارت بارگاه مقدس امیرالمومنین علی (ع) و قبور مراقد متبركه در كوفه ، با آیت الله سیستانی مرجعیت عالی و آیات عظام سید سعید حكیم ، محمد اسحاق فیاض و بشیر نجفی ملاقات كرد.
براساس این گزارش، مراسم غبار روبی حرم مطهر امام علی (ع) نیز با مشاركت آیت الله لاریجانی برگزار شد.
رئیس قوه قضائیه همچنین در سفر به كربلا ، مراقد مطهر امام حسین و حضرت ابوالفضل العباس(ع) را زیارت كرد و با نمایندگان مرجعیت و رئیسان عتبات حسینی و عباسی دیدار و در ضیافت شامی كه استاندار كربلا در محل اقامت وی تدارك دیده بود، شركت كرد.
شیخ مهدی الكربلایی و شیخ احمد الصافی نمایندگان آیت الله سیستانی و امامان جمعه كربلا نیز با رئیس قوه قضاییه دیدار كردند.
هنگام ترك خاك عراق، مقام های محلی در نجف اشرف، سفیر ایران در بغداد و جمعی از مسئولان نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در عراق، آیت الله لاریجانی را بدرقه كردند.
خاورم*4*1770* 3404** انتشاردهنده: محسن اسماعیلی