دولت ژاپن به استاد دانشگاه شهید بهشتی نشان افتخار اعطا كرد

تهران - ایرنا- دولت ژاپن نشان افتخار «خورشید تابان، انوار زرین به همراه نقش گل» را به نعمت حسنی رئیس دانشكده عمران دانشگاه شهید بهشتی اعطا كرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سفارت ژاپن در تهران، دولت ژاپن در تاریخ سوم نوامبر 2016 میلادی (13 آبان ماه 1395) به 96 نفر از اتباع خارجی نشان افتخار اعطا كرد.
نعمت حسنی، رئیس دانشكده عمران دانشگاه شهید بهشتی نیز در این میان، موفق به دریافت نشان افتخار «خورشید تابان، انوار زرین به همراه نقش گل» شد.
وی با استفاده از اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترك بین ژاپن و ایران به گسترش تبادلات تحقیقاتی دو جانبه و توسعه همكاری ‌های بین شركت های ژاپن و ایران و همچنین توسعه تحقیقات مهندسی زلزله در ژاپن پرداخته است و سهم بزرگی در ترویج درك ژاپن در ایران را داراست.
حسنی در سال 1338 در تهران متولد شد. او در سال 1373 با استفاده از بورس تحصیلی دولت ژاپن برای ادامه تحصیل به ژاپن سفر كرد.
زمین ‌لرزه بزرگ «هانشین» در كوبه ژاپن و در سال 1374 زمان تحصیل حسنی ، رخ داد اما او با وجود وقوع این زمین ‌لرزه بزرگ در كوبه ماند و در سال 1376 موفق به دریافت مدرك دكتری از دانشگاه كوبه شد.
حسنی، بعد از عزیمت به ایران به دعوت دانشگاه كوبه، دوباره به ژاپن سفر كرد و به عنوان استادیار در دانشگاه كوبه به تدریس پرداخت.
وی به برگزاری كارگاه‌ های عملی ژاپن و ایران در خصوص مدیریت بحران و همچنین به توسعه پروژه‌ های تحقیقاتی توسط متخصصان ایرانی و شركت‌های ژاپنی در زمینه مقاوم ‌سازی در برابر زلزله و اجرای پروژه ‌های مختلف مشترك میان ژاپن و ایران پرداخت و بدین ترتیب تبادل تحقیقاتی میان ژاپن و ایران را گسترش داد.
وی به عنوان رئیس انجمن دانش آموختگان ژاپن در ایران به سخنرانی و برگزاری جلسات متعددی در خصوص گسترش شیوه آموزشی ژاپن در دانشگاه‌ های مختلف ایران و مكان‌ های دولتی پرداخته است.
حسنی، تحقیقات مختلفی در زمینه منابع توسعه ژاپن انجام داده است و فرهنگ ژاپن را یكی از دلایل پیشرفت اقتصادی ژاپن می‌ داند كه نتایج تحقیقات خود را با چاپ كتاب «ژاپن چگونه ژاپن شد؟» به زبان فارسی در سال 1390 مكتوب و چاپ كرد.
سیام*9254**1776
دریافت كننده: سجاد خسروانیان **انتشاردهنده:لیلا خطیب زاده